Посуд для кави: як її підібрати

Посуд для кави: як її підібратиУ давнину, коли кава коштував шалених грошей, його пили з блюдечок, щоб в повній мірі насолодитися напоєм. Зараз же посуд для кави настільки різноманітна в розмірах, формах і назвах, що були б гроші. Але те, що правильна подача кави допомагає відчути весь його смак кращим чином, розуміли і тоді і зараз. Ідеальна посуд для кави та кавових напоїв одночасно виконує кілька функцій: естетичну (погодьтеся, адже страва в красивою посуді набагато смачніше), а також зберігає аромат і смак напою завдяки формі і низької теплопровідності.

Кава прийнято пити з маленьких кавових чаші або скляних стаканів. Тут все залежить від того, який напій ви віддаєте перевагу. Наприклад, якщо вся ваша сім’я любить міцний напій, то вам варто придбати маленькі 60 мл чашечки. Але, якщо ж у вас переважають любителі капучіно, то краще взяти розмір побільше. Зараз ми вам детально розповімо, для якого напою яку посуд треба використовувати, щоб отримати максимальне задоволення.

Зміст:

  • Чашки для еспресо
  • Для витонченого кави
  • Для кави-коктейлів
  • Що потрібно знати про кавовий сервіз
  • Відео

Посуд для кави: як її підібрати

Чашки для еспресо

Чашка еспрессо, як правило, буває білого кольору, виготовлена з товстостінного порцеляни, у формі еліптичної форми, усіченої всередині. Її обсяг становить 40 мл або 50-70. Така класична чашка в діаметрі і в висоті не перевищує 5 сантиметрів. Саме ця теплоємна посуд унікальної форми допомагає оцінити м’якість і аромат напою, а також його чудову піну. Пам’ятайте про те, що перед наповненням чашку рекомендується обдати окропом. В даний час все частіше зустрічається, що еспресо подають у скляних чашечках або фужерах.

Чашка для капучино аналогічно за формою і матеріалом, але в обсязі становить 120-180 мл Гуртка для американо є найбільшою і досягає в розмірі 230 мл Іноді вершки і молоко подають в окремому посуді.
Посуд для кави: як її підібрати

Для витонченого кави

Рістретто прийнято подавати в класичних чашках для еспресо, а еспресо лунго і доппіо – в посуді для капучино.

Східний каву подають у глиняних чашках циліндричної форми, які можуть бути з ручкою і без. Дуже часто його подають разом з джезвою (турку), в якій і варили цей кави.

Самим стильним пристроєм для подачі кави вважається кавова пара, яка складається з білого фарфорового блюдця і чашки. При чому, вони повинні бути без рельєфів, написів та малюнків. Вважається, що білий колір посуду дуже добре контрастує з чорним кольором кави, створюючи дуже вдале колірне поєднання. Незвичайно красиво кави виглядає в глянцевих чашках, відблиск світла надає урочистості.
Посуд для кави: як її підібрати

Для кави-коктейлів

Для подачі кавових напоїв і коктейлів використовують спеціальні келихи і стакани, які повинні бути зроблені з термостійкого скла. При приготуванні холодного келих коктейлю попередньо прохолоджують в холодному місці.

Лате і макіато подають у високих келихах, які можуть бути як без ручки, так і з нею. Жароміцне скло дозволяє зберігати напій гарячим протягом довгого часу. Обсяг може бути від 150 до 300 мл.

Кавові коктейлі, які розраховані на довгий розпивання через трубочку, подають у великих келихах Хайбол. Він являє собою високий стакан правильної циліндричної форми. Стандартний обсяг становить 270 мл Деякі коктейлі подають у келиху Коллінз, високий і більш вузький стакан об’ємом 130 мл.

Кава по-ірландськи подають в айриш-стакан. Він являє собою келих красивою витонченої форми з ручкою, виготовлений з жароміцного скла. Найбільш поширений обсяг – 180-200 мл В десертному келиху Парфе подають каву з морозивом та вершками. Стандартний обсяг – 120 мл

Кава глясе завжди подають у келиху конічної форми, розміром 250 мл Ставлять його на тарілку, поруч кладуть соломинку і ложечку для морозива.

Ми познайомили вас з традиційними способами подачі, але не дивуйтеся, якщо в кафе вам подадуть каву по-східному в келиху. Справа в тому, що зараз кожен заклад відходить від традицій для того, щоб внести родзинку і зробити подачу своїх страв незвичайною.
Посуд для кави: як її підібрати

Що потрібно знати про кавовий сервіз

Якщо ви хочете придбати собі або на подарунок кавовий сервіз, то вам буде корисно прочитати рекомендації по вибору і дізнатися приблизні ціни.

Зараз, як і раніше, досить цінується чеський фарфор для кави. Найвідомішими марками є Бернадот і Ходів. Перша характеризується білою гамою без малюнка, прикрашена рельєфними орнаментами. Друга ж марка всім відома за ніжний рожевий колір і романтичні форми. Середня вартість сервізу становить близько 7-8 тисяч рублів.

Дуже цінується і німецька посуд, яка характеризується високою якістю і оригінальним дизайном. Найвідоміші фірми – Селтман Вейден, Кахла і Веймар Порцелан. Сервіз на 6 персон обійдеться вам приблизно в 4000-11000 рублів.

Не можна не згадати про елітний мейсенський фарфор, який коштує кілька тисяч доларів. Така висока вартість обумовлена якісним найтоншим порцеляною і ексклюзивним красивим дизайном ручної роботи.

На подарунки дуже часто купують і російські сервізи, які коштують близько 1000 рублів і характеризуються народними орнаментами.

Дизайн та оформлення посуду настільки різноманітна, що кожен може легко вибрати те, що йому підходить. У деяких країнах воліють прикрашати посуд ніжними квітами, ліричними сільськими пейзажами, в інших – яскравими сонячними орнаментами.

Сучасні виробники випускають сервізи з абстрактними візерунками, перфорацією і тисненими. Ці сервізи оформлені в стилі мінімалізм або хай-тек і ідеально вписуються в сучасний інтер’єр.

Подача кава завжди була і буде справжнім ритуалом, який має як загальні, так і окремі правила, призначені для певного сорту або способу приготування напою. Незважаючи ні на що, установка кавового сервізу на стіл завжди залишається незмінною. З правого боку від кожного гостя ставлять кавову чашку з блюдцем і маленькою ложечкою, а з лівої – тарілку для солодкого. Також треба не забувати про те, що крім кави на столі повинні бути присутніми цукор, вершки або молоко.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.