Посуд для кави та кавових коктейлів. В яких чашках правильно подавати каву.

Посуд для сервірування кави. В яких чашках і келихах прийнято подавати каву і кавові напої

Для того, щоб повною мірою відчути смак кави, необхідно дуже уважно поставитися до вибору посуду для подачі (сервіровки) кави. «Ідеальна» посуд для подачі кави та кавових коктейлів повинна виконувати відразу кілька функцій: зберігати смак і аромат напою (за рахунок своєї форми і низькій теплопровідності матеріалу), бути зручною і, безумовно, відповідати естетичним смаком, адже будь-яке блюдо стає набагато смачніше, якщо його подати у красивою посуді.

Для подачі кави використовують кавові чашки (кавові пари), а також стакани для кави.
Чимало людей перебуває в омані, вважаючи, що кавова чашечка просто повинна бути менше звичної чайної, тому нерідко кавові чашки обирають за принципом «менше, витонченіше, красивіше». Однак, при виборі посуду, все ж необхідно керуватися не тільки принципом «красиво виглядає». Як правильно вибрати кавову чашку і які вони бувають ми і хочемо розповісти.

 

Посуд для кави та кавових коктейлів. В яких чашках правильно подавати каву.

Чашка еспрессо

Як правило, біла чашка з товстостінного високоякісного фарфору, покрита стійкою емаллю, бажано еліптичної форми, усіченої всередині.

Об’єм: 35-40 або 50-70 мл

 Класична чашка для кави еспрессо і в діаметрі, і у висоту – всього 5 див. Саме така чашка, за рахунок великої теплоємності і унікальної форми, дає можливість оцінити аромат, м’якість і чудову піну напою. Пам’ятайте про те, що перед наповненням чашечку необхідно нагріти. У цьому випадку забезпечується оптимальна температура напою і поліпшується його смак.

Вибір кавовій пари (чашки і блюдця), об’єм посуду і матеріал, з якого вона виготовлена, залежать, зокрема, від способу приготування кави (див. також «Види кавових напоїв»).

Посуд для кави та кавових коктейлів. В яких чашках правильно подавати каву.

Чашка для капучино

За формою і матеріалом, чашка аналогічна чашці для еспресо, але більшого обсягу.

Об’єм: 140-220 мл.

 

Ідеальний варіант для подачі на стіл каву еспресо, капучіно та американобіла чашка з товстостінного високоякісного фарфору, покрита стійкою емаллю, бажано еліптичної форми, усіченої всередині.

Чашки розрізняються за обсягом – для подачі на стіл каву Еспресо необхідна маленька чашечка, близько 50 мл; кава Капучіно зазвичай подається в чашках більшого обсягу, близько 120 мл; звичайний обсяг кавової чашки в кавовій парі «Американо» – 180-200 мл Якщо розташувати кавові чашки «Еспресо», «Капучино» та «Американо» в порядку зростання, то чашка «Американо» виявиться найбільшою за розміром.

 

 

 Посуд для кави та кавових коктейлів. В яких чашках правильно подавати каву.

Кружка для фільтр-кави або Американо-кава

За формою і матеріалом, гуртка аналогічна чашці для еспресо, але більшого обсягу.

Об’єм: 220-230 мл.

 

Рістретто подається в класичній чашці для кави, еспресо лунго і доппіо – в чашці для капучино.
Найбільш стильною вважається кавова пара, що складається з білої кавової чашки без будь-яких рельєфів, малюнків чи написів та аналогічного білого блюдця. Білий колір ефектно контрастує з темним кольором кави, створюючи вдале колірне поєднання. Особливо красиво виглядає кави в «глянцевих» чашках – відблиск світла на поверхні чашок надає моменту елемент урочистості.

 

Для подачі кавових коктейлів Вам знадобиться зовсім інша посуд – спеціальні стакани і келихи для коктейлів. Посуд для коктейлів повинна бути зроблена з термостійкого скла – коктейлі на основі кави бувають як гарячі, так і холодні. При приготуванні холодних коктейлів келихи і стакани нерідко попередньо охолоджують у холодильнику.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.