Плями від кави: видалення та чистка виробів

Плями від кави: видалення та чистка виробівБагатьом відомо, що кава може дарувати не тільки бадьорість і задоволення, але і відчуття незручності, а також зіпсований настрій. Природно, що в даному випадку мова йде про кавові плями, які аж ніяк не є рідкістю. Мабуть, кожен любитель кави раз стикався з такою проблемою. Плями від кави, як і від чаю і какао, вважаються складні, особливо, якщо вони застарілі. Але, існують кілька способів, які допоможуть вам врятувати свою улюблену річ. Оскільки кава дуже швидко вбирається в матеріал, запам’ятайте, що від плям треба позбавлятися щонайшвидше, в цьому випадку шанси на успіх значно зростають.

Зміст:

  • Виведення плям від кави на вовняної тканини
  • Чистка шовкових тканин
  • Чистка лляних виробів
  • Видалення плями від кави з бавовняної тканини
  • Як очистити синтетичне виріб
  • Видалення плями від кави з молоком
  • Відео рецепт

Плями від кави: видалення та чистка виробів

Виведення плям від кави на вовняної тканини

Тканину потрібно покласти на звичайну дошку і натерти місце з плямою сухим господарським милом. Після цього м’яку щітку макаємо в розчин аміаку і акуратно чистимо тканина. Після цього оброблену ділянку треба промити дистильованою водою, висушити в рушник і змочити 3% розчином перекису. Потім прополоскати прохолодною водою і висушити на сонці.

Також можна використовувати і нашатирний спирт. Ганчірочку треба змочити в нашатыре і акуратно потерти забруднене місце.

Світлу вовняну тканину можна очистити за допомогою гліцерину. Його треба підігріти приблизно до 35 градусів, змочити в ньому ватку і протерти забруднену ділянку. Через 15 хвилин змити теплою водою і просушити.

Чистка шовкових тканин

Робимо такий розчин: 20 мл дистильованої або дощової води і 4 г молочної кислоти. Матеріал кладемо на дошку і змочуємо пляма приготованою сумішшю. Через 15-20 хвилин повторно наносимо розчин і змиваємо теплою водою за допомогою губки. Після всього цього тканину треба підсушити в рушник.

Якщо жовтуваті плями все-таки залишилися, то їх можна протерти гліцерином і через кілька хвилин знову змити губкою.

Якщо пляма було застарілим, то після всіх цих процедур нанесіть на нього розчин бури і через кілька годин прополощіть в чистій воді. Після цього забруднене місце можна змочити легким розчином лимонної кислоти, в який додаємо трохи солі. Це засіб, напевно, прибере будь розлучення.

Можна використовувати і таку суміш: 1 чайна ложка води і гліцерину, кілька крапель нашатирного спирту. Цим складом потрібно терти пляма поки воно не зникне повністю. На це можуть піти і цілу добу. Після цього треба випрати річ в мильній воді.
Плями від кави: видалення та чистка виробів

Чистка лляних виробів

Видалити пляма від кави на лляній тканині можна за допомогою окропу. Забруднену ділянку речі натягуємо над будь посудиною і поливаємо киплячою водою. Перед цим тканину можна трохи випрати в мильній воді. Крім того, таке пляму можна вивести 5% розчином солі з водою.

Застаріле пляма на світлої тканини допоможе видалити щавлева кислота. На склянку води знадобиться 1 столова ложка. В таких же пропорціях можна використовувати і розчин гіпосульфіту. Після цього річ стираємо в мильній воді з кількома ложками нашатирного спирту і ретельно поласкаем.

Видалення плями від кави з бавовняної тканини

Забруднену річ спочатку стираємо в мильному розчині, додавши в нього кілька ложок соди. Потім річ треба прополоскати і опустити в водний розчин з содою і гідросульфітом натрію. Для його приготування потрібно змішати 3 літри води, ложку соди і ложку гідросульфіту. Чекаємо до тих пір, поки пляма не зникне, дістаємо тканину і стираємо в звичайній воді.

Є й інший варіант, який передбачає використання розчину білизни. Забруднену тканину опускають у розчин на півгодини, потім поласкаем в чистій воді і опускаємо в розчин тіосульфату натрію. Через 20 хвилин дістаємо виріб і стираємо звичайним способом.

Для видалення кавового плями з бавовняної тканини можна використовувати і такий спосіб. Пляму намыливаем і опускаємо в киплячу воду. Кип’ятити до тих пір, поки пляма не зникне повністю.

Старе пляма з білої тканини можна вивести за допомогою розчину хлорного вапна. Після її застосування річ хлюпочеться кілька разів. Варто пам’ятати, що це агресивна засіб може пошкодити ніжну тканину.
Плями від кави: видалення та чистка виробів

Як очистити синтетичне виріб

Кавове пляма на синтетичному виробі можна вивести, виправши його у водно-спиртовому розчині. На півлітра води беремо 1 ст. ложку спирту.

Видалення плями від кави з молоком

Плями від кави з молоком спочатку треба обробити бензином. Для того, щоб не залишилося і світлих слідів, промиваємо їх 3% розчином перекису. Крім того, можна скористатися і гідроперитом.

Також існує кілька загальних рекомендацій, які допоможуть не зіпсувати річ і вивести плями від кави. По-перше, при чищенні завжди використовують тільки м’яку щітку, ватяний тампон або ганчірочку. По-друге, починати треба близько плями і поступово переходити до середини. По-третє, починати краще з легкого розчину і збільшувати концентрацію поступово. Бажано спочатку спробувати вибраний засіб на непомітній ділянці тканини. Навіть, якщо всі ці способи не допомогли вам, пам’ятайте, що продукт завжди можна віднести в хімчистку.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.