Пити кава латте, якщо ви на дієті?

Багато жінки стежать за фігурою, і калорійність продуктів для них є дуже важливою. Кава латте, так улюблений дамами, також повинен враховуватися в раціоні. Щоб оцінити енергетичну цінність цього смачного напою, достатньо зрозуміти його складу. Мало хто знає про те, що звичайний кави з молоком і згаданий кави латте – це не зовсім одне і те ж. Французький рецепт, іменований Cafe au lait, і латте італійського походження відрізняються сортом кави і різної сервіровкою.

В європейських країнах для основи латте використовується не тільки еспресо. Латте також буває приготований на основі кави мокачіно або американо. Традиційний рецепт латте, який готують в Італії, передбачає використання такого сорти арабіки, як мокко, гаряче молоко, яке не доводять до кипіння, і гарячий шоколад (або це може бути какао).

За багато сотень років приготування італійцями цього підбадьорливого напою його рецепт дещо змінився. Але саме цей оновлений варіант став неймовірно популярний у різних країнах. Він поповнив світової список шедеврів кулінарії. Тепер для кави латте беруть три чверті молока на одну чверть основи (еспресо). Завершує композицію повітряна пінка з молока.

У різних країнах світу існує маса видів кави латте, від класичних до екзотичних. Найпопулярнішими стали: латте з основою-еспресо; американський кави латте, який готують з чаю ройбуш; латте з основою-мокачіно; латте макіато, де в напій додають карамельний сироп; латте, в основі якого каву американо; досить екзотичний рецепт, де латте готується з чаю мате та гарячого молока; ще один американський рецепт, за яким кава готується в крапельної кавомашині, званої ще «френч-пресом без фільтру».

В залежності від того, які продукти використовуються в латте, поживна цінність напою розрізняється. Види латте, основ інгредієнтом яких є чай, безсумнівно, будуть містити в собі найменше калорій. Такі види кави, де є добавки у вигляді шоколаду або карамелі, будуть набагато більш поживні. 100 г кави латте, звареного традиційним способом, мають енергетичну цінність 175 ккал.

Однак правильно приготований латте треба ще й вміти красиво подати. У високий келих (або Айріш-келих) інгредієнти наливають шарами, першим з яких зазвичай є молоко, далі додають каву, потім густу молочну пінку. Прикраса напою у вигляді посипання натертим шоколадом (какао) або корицею додасть, до того ж, додатковий відтінок смаку. Для особливих цінителів можна посипати горіховою крихтою. Обов’язково в сервіровці кави латте присутня спеціальна ложечка, призначена для повітряної пінки.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.