Огляд – відгук кавоварки Bosch tca 5201

Огляд   відгук кавоварки Bosch tca 5201

Питання про придбання нового кавового апарату став першочерговим, коли несподівано зламалася моя улюблена ріжкова кавоварка. Излазив неабияку кількість інтернет – ресурсів та вивчивши досить багатий ринок кавоварок і кавоварок, щоб знайти модель, яка сподобалася б всім домочадцям так і не змогли – відлякував або зовнішній вигляд моделі, чи убогий функціонал, або її цінник.

Огляд   відгук кавоварки Bosch tca 5201

У магазині, розглянувши кавові агрегати, так би мовити, в натурі, було прийнято рішення про придбання автоматичної кавоварки Bosch TCA 5201 Benvenuto Classic Piano. Ця Модель дуже пристойно виглядала зовні і цінник в 15 000 рублів, за повністю автоматичну машину здався цілком прийнятним. Продавець відразу попередив, що для чищення машини потрібні спеціальні засоби, але їх поки що в продажу немає, хоча можна привезти під замовлення. Потім ми так і зробили: без праці знайшли і купили в інтернет –магазині спеціальні таблетки для видалення накипу та чищення саме цієї кавоварки. Ціна питання – 500 рублів, а беручи до уваги періодичність чищення, вистачає їх щонайменше на рік.

Хоча кавоварка і не дуже компактна: шириною 26, довжиною 45 і висотою 32 сантиметри, місце на кухні для неї знайшлося без проблем. Корпус її виконаний в класичному, навіть можна сказати в строгому стилі. Пластик корпусу чорний, комбінований -матовий і блискучий. Деталі підігнані практично ідеально. Зовні виглядає дорого і надійно. Завдяки відсутності і блискучих хромованих ручок, перемикачів та іншої зовнішньої нісенітниці, враження китайської дешевки не виробляє. Збірка європейська – Португалія. Дрібничка, а приємно. Ставлення до європейським виробникам все-таки більш позитивне. Дисплея на цій моделі немає, але є всі необхідні робочі індикатори, принаймні труднощів з визначенням режиму роботи і необхідності обслуговування машини не виникало.

Огляд   відгук кавоварки Bosch tca 5201

У машині можна використовувати тільки каву в зернах. На мій погляд, це плюс, так як зерна розмелюються безпосередньо перед варінням кави і кожна чашка кава вариться з свіжозмелених зерен. Контейнер під зерна досить великий, це позбавить від необхідності частого додавання зерен. Закривається він практично закритою кришечкою, так що про втрати аромату можна не турбуватися. Виробник вкрай не рекомендує використовувати ароматизоване, тим більше карамелізоване зерно, це може вивести з ладу кавомолку і привести в непридатність варильний блок.

Огляд   відгук кавоварки Bosch tca 5201

 

Контейнер для зерен не знімається, а ось резервуар для води, велика пластикова ємність з ручкою з лівої сторони кавомашини, знімається дуже легко і зручно. Правда, відразу виявили один мінус. Ємність цю періодично доведеться мити, однак вона сильно плоска і всередину її пролізе тільки рука п’ятирічної дитини. В процесі експлуатації пристосувалася мити цю ємність содовим розчином і йоржиком для дитячих пляшечок. Резервуар для відходів теж невеликий, але вилити зайвий раз воду і викинути зварені кавові таблетки мені неважко, так що цю дрібницю я мінусом не вважаю.

Огляд   відгук кавоварки Bosch tca 5201

Найбільша неприємність – шум. Шум при русі механізмів всередині кавоварки при її включенні, шум при роботі кавомолки і при включенні системи «динамічної варіння». Зварити кави рано вранці потай від домочадців не вийде ніяк. Можливо, підвищена шумність обумовлена малою вагою кавомашини і великою кількістю пластикових деталей, які при варінні кави видають характерні дребезжащие звуки.

 

Тепер про головне, для чого, власне, кавоварка і купувалася – кави. Зварити його можна з 7 – звичайної міцності або з 12 грамів кави – дуже міцний. Скажу відразу, міцну каву варили лише один раз, напій вийшов забійної збудливої сили. Кава «еспрессо» звичайної міцності виходить дивовижного насиченого смаку і аромату з «кремом» – білої пінкою зверху. Заради нього кавомашині пробачили шум, якими супроводжується процес приготування цього чудового напою.

Огляд   відгук кавоварки Bosch tca 5201

Капучинатор в цій моделі не автоматичний, але приготувати вельми гідну молочну пінку вийшло з першого разу без праці. Молоко слід використовувати 1,5 або 1,8% жирності і тільки хорошого якості, ніякого порошкового сурогату. Капучинатор металевий і легко знімається, після використання його, інструкції, слід промити, проте, в житті я просто опускаю його у склянку з чистою водою і включаю режим пар. Залишки молока зсередини і зовні легко видаляються. Потім капучинатор потрібно просто витерти серветкою, і він знову чистий і блискучий. Взагалі, приготуванням молочної пінки в окремій посудині я не заморочуюсь. Спочатку збиваю в гуртку молоко в піну, а потім туди ж готується кава еспресо. Виходить цілком пристойний тришаровий латте макіато, який також можна прикрасити корицею або іншими спеціями за смаком.

Огляд   відгук кавоварки Bosch tca 5201

Ще одне безперечне достоїнство кавоварки Bosch TCA 5201 – охайність. Якщо після приготування кави машина не використовується протягом 10 хвилин, проводиться автоматична промивка/очищення всіх її систем і трубок подачі кави, після чого апарат переходить в сплячий режим енергозбереження.

Підводячи підсумок, скажу, що кавова машина повністю виправдала наші очікування. Безумовно, плюсів цього кавового апарату багато більше, ніж мінусів. До останніх я б віднесла лише підвищену шумність роботи і досить складний процес сервісної програми, але останнім це не мінус, а швидше неприємний нюанс. На мій погляд, у своїй ціновій категорії це одна з кращих кавових машин. Простота і легкість приготування, при незмінно високій якості напою, без сумніву, припадуть до душі як справжніх цінителів кави, так і любителям цього напою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.