Огляд кавоварки Vitek VT-1503 BK

Огляд кавоварки Vitek VT 1503 BK

Ця модель кавоварки досить проста, виготовлена з пластика і має невеликі розміри, звідси і доступна ціна. Була популярна кілька років тому, була в наявності майже у всіх магазинах побутової техніки. Випускається переважно в чорному кольорі. Виготовляється зі старим стандартом розетки 220В, тому може знадобитися перехідник для євро – розетки. В комплект кавоварки входить багаторазовий елемент, що фільтрує, пластикова ложка для кави, 2 гуртки.

Огляд кавоварки Vitek VT 1503 BK

Особливості Vitek GRACE VT-1503

Огляд кавоварки Vitek VT 1503 BK

 • Якщо говорити про особливості, то це, насамперед, конструкція. На відміну від більшості інших стандартних і більш дорогих кавоварок, тут досить простий пристрій. Немає скляній ємності великого об’єму під готову каву. Щоб зварити каву, потрібно відкрити кришку, засипати каву прямо на фільтруючий елемент. Потім залити воду прямо з боків теж під кришкою, причому вода заливається майже як в електричному чайнику, просто під кришку, тому, зручно контролювати її кількість та наявність.
 • Використовується постійний фільтруючий елемент, не треба весь час міняти фільтр. Він виготовлений із пластику, служить фільтром дуже тонка металева сітка. Досить просто періодично промивати фільтр.
 • Замість стандартної ємності, кава випливає одночасно в 2 керамічні кухлі з двох отворів.

Огляд кавоварки Vitek VT 1503 BK

Процес приготування кави

Все досить просто. Потрібно відкрити кришку, залити воду у відкритий резервуар, висипати необхідну кількість кави прямо на фільтруючий елемент, потім закрити кришку і включити кавоварку. Вода через нагрівальний елемент з резервуара надходить по пластиковій трубці – крану прямо на каву, який знаходиться в фільтрі, при цьому вода дуже гаряча, практично кипляча.

Вода, проходячи і змішуючись у фільтрі з кавою, перетворюється вже в напій і відразу надходить у ємність, яка розташована відразу під фільтром. Звідти через 2 отвори кави рівномірно витікає в 2 гуртки, які встановлюються на спеціальній підставці в самій кавоварці. Після отримання достатньої кількості кави, кавоварку необхідно вимкнути.

Огляд кавоварки Vitek VT 1503 BK Огляд кавоварки Vitek VT 1503 BK

Переваги кавоварки Vitek VT-1503

Огляд кавоварки Vitek VT 1503 BK

 • Компактність. Кавоварка виготовлена з пластика і має малі розміри і вага, зручна для перевезень. Можна взяти з собою у відрядження або на дачу, в гості. Зовні немає скляних чи металевих деталей, які б з часом подряпалися.
 • Швидкий процес приготування кави, практично відразу після включення кави починає надходити в гуртки.
 • Кава заварюється відразу в 2 гуртки, не потрібно чекати своєї черги або коли завариться цілий кавник, як у стандартних моделях.
 • Багаторазовий, практично вічний фільтр. Немає необхідності купувати і запасатися одноразовими паперовими фільтрами, бігати по магазинах у їх пошуках для конкретної моделі. Все обслуговування фільтра зводиться до його очищення і промивання. До того ж фільтр можна використовувати і для інших цілей, наприклад, проціджувати кава, приготована в турці.
 • Кава виходить у такий кавоварці чудовий, вже в процесі
 • приготування в повітрі відчувається його аромат.
 • Надійність і довговічність, служить набагато довше гарантійного строку.

Що можна віднести до мінусів моделі Vitek VT-1503

Огляд кавоварки Vitek VT 1503 BK

 • Оскільки модель виготовлена з пластику, при заварюванні кави можливі невеликі деформації через нагрівання. В результаті кришка нещільно прилягає і назовні надходить невелика кількість пари.
 • Немає автоматичного відключення. Потрібно стежити за процесом приготування кави і вчасно вимкнути кнопку живлення. Якщо води занадто багато, кава продовжуватиме витікати в гуртки та переллється через край. Навіть якщо залити точну кількість води на 2 чашки, вода википить, випарується і кавоварка може почати плавитися.
 • Фільтр хоч і багаторазовий, але якість фільтрування залишає бажати кращого, завжди присутній осад, якого немає в більш дорогих моделях з одноразовими змінними фільтрами.
 • Конструкція кавоварки розрахована на свої стандартні 2 гуртки, любителям великої кількості кави не вдасться розмістити там гуртки більшого обсягу.
 • Самі гуртки мають довгасту циліндричну форму, тому вкрай нестійкі.
 • У моделі є пластикові забарвлені деталі, фарба на них з часом починає кривитися і тріскатися від перепаду температур при нагріванні.
 • Якість збірки задовільний. Оскільки скрізь використаний пластик, то видно невеликі зазори, нестиковки деяких деталей, різні нерівності.

Спираючись на вищевикладене, можна зробити висновок, що кавоварка Vitek GRACE цілком підійде багатьом покупцям. Володіючи рядом недоліків, дана модель, тим не менш, добре зарекомендувала себе багаторічним терміном служби в повсякденному житті. При такій низькій ціні, зрівнятися по надійності і довговічності зможуть деякі інші моделі кавоварок.

При покупці слід звернути увагу на якість деталей, як вони підігнані один до одного, немає зазорів, рівно виглядає вся конструкція в цілому. Ретельно оглянути фільтр на наявність дефектів.

Однак варто визнати, що для справжніх цінителів кави дана модель все ж застаріла, на ринку в надлишку представлені більш сучасні кавоварки та кавомашини. Тому особисто я б віддав перевагу щось більш дороге і з останніх новинок, можливо кавоварку.

Один з рецептів кави для кавоварки Vitek Grace

Рецепт досить простий і незвичайний. У завариваемый кави додати трохи солі. При цьому виходить незвичайний смак і аромат – кава з сіллю. Сіль іноді додають при приготуванні кави в турці, щоб уникнути такого стрімкого процесу закипання. Однак, сіль, додана в каві, при приготуванні в кавоварці, дає зовсім інший смак і аромат.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.