Обжарювання кави в домашніх умовах

Сьогодні в будь-якому продуктовому магазині можна придбати готовий мелену каву, але обжарювання кави в домашніх умовах теж цілком можливе захід, який проводять справжні поціновувачі кави, готові витратити свій час на це. Перетворення зелених зерен кавового дерева в шоколадно-коричневі – це дійсно чарівний процес, що супроводжується виділенням аромату, який нікого не залишить байдужим. Давайте подивимося, як це робиться.

Обжарювання кави в домашніх умовах

Що таке обсмажування зерен?

Обсмажування кавових зерен схожа на медитацію. В обох випадках потрібно думати тільки про те, чим ви займаєтеся, всі проблеми йдуть в інший вимір. Обжарювання кави може стати прекрасним засобом від стресу. Є різноманітні стадії обсмаження кави, але цінителі цього напою виділяють основні: віденська, скандинавська, італійська та французька.

Для самостійної обжарювання кави вам необхідно встановити витяжку на кухні та придбати сковороду з антипригарним покриттям. Бажано, щоб сковорода була товстою, тоді нагрівання буде розподілятися рівномірно.

Як це робиться?

Висипте на сковороду кавові зерна, які повинні бути насипані не більше ніж в два шари. Спочатку сковороду нагрівають на слабкому вогні, а потім вогонь роблять більше. В апараті для смаження попкорну або духовці досягти потрібного ефекту не вдасться. Тому краще їх не намагатися використовувати. Під час обжарювання зерен, їх необхідно постійно акуратно помішувати.

При бажанні в сковороду з кавовими зернами можна додати гвоздику, імбир, корицю, кардамон або інші спеції. Як тільки ви почуєте клацання «першого крака» можна знімати з вогню сковорідку з кавовими зернами. Однак рекомендується спробувати каву, різного ступеня обжарювання і вибрати найбільш підходящий для вас варіант.

Сковороду для обжарювання потрібно брати чисту, оскільки навіть найменші частинки минулих жарок можуть негативно вплинути на смак кави. Для обсмаження кави рекомендується придбати все-таки окрему посуд. Після декількох обжарок зерен кави ви наб’єте руку і з легкістю зможете домогтися потрібної стадії обсмаження, а значить і улюбленого смаку напою.

Після обжарювання дайте кавових зерен охолонути. Бажано не намагатися вплинути на цей процес і дати їм зробити це самостійно, оскільки примусове охолоджені псує смак кави. Тому накрийте зерна кришкою з випускним клапаном для пари холонучих зерен.

Як правило, обсмажування займає 8-15 хвилин в залежності від стадії, а час остигання 6-12 годин. Після цього каву можна молоти.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.