Обжарювання кави в домашніх умовах

Обжарювання кави в домашніх умовах – не такий складний процес, як може здатися. Для обсмажування кави вдома найкраще підійде товстостінна сковорода з високими бортами і без антипригарного покриття.

Обсмаження відбувається протягом 10 – 25 хвилин, при температурі 240-260 С. Тривалість залежить від сили вогню, сорти кавового зерна, інтенсивності перемішування та інших факторів. Треба зауважити, що смак кави залежить від ступеня його теплової обробки, що дає можливість поекспериментувати з температурою і часом обсмажування в пошуках свого смаку.

Найважливіше при обсмажуванні кави будинку – це безперервне перемішування зерен. Інтенсивність перемішування залежить від величини вогню – чим більше у вогонь, тим інтенсивніше потрібно перемішувати і навпаки. Від цього правила залежить рівномірність прожарювання кави. Для перемішування використовуйте чисту дерев’яну лопатку.

Обсмажуємо кави.

Ставимо сковороду на середній вогонь, насипаємо зерна зеленої кави. У домашніх умовах рекомендується обсмажувати каву невеликими порціями для рівномірного перемішування. Оптимальний варіант – це насипання в 2-3 шару зерен.

Відразу починаємо постійно перемішувати. У процесі, зерна кави спочатку будуть жовтіти і з’явиться приємний запах гарячих кавових бобів. Можна зупинитися на цьому етапі, і тоді вийде так званий «жіночий» варіант обжарювання для приготування неміцного кави.

Далі зерна почнуть набувати світло-коричневий відтінок, з’явиться чіткий тріск і слабкий димок. Професійні обсмажувачі, тріск гарячих зерен називають «крек». Коли тріск припиниться, то в принципі кава готова. Це буде та ступінь обжарювання, при якій вже можна відрізнити смакові і ароматичні якості сортів кави.

Далі, зерна збільшуються в розмірі, і збільшується кількість диму. Зерна починають тріщати ще раз – другий «крек». При початку другого крьока вимикаємо вогонь. Тут ми отримаємо обжарку для приготування кави еспресо-кавоварки і турці. На завершальній стадії важливо не перетримати зерна, оскільки швидко збільшується швидкість обжарювання. Якщо на зернах з’явилися краплі вологи (виступає масло), то обжарку потрібно негайно припинити.

Після вимкнення вогню необхідно швидко охолодити кави для збереження його смакових і ароматичних якостей. Для цього, готові зерна висипати на деко або друшляк і перемішати. Ми отримали кави сильної ступеня обжарювання.

Свіжообсмажених і охолоджений кава рекомендується залишити «доходити» на 12-24 години в герметичній посуді. За цей час він набирає максимум смакових і ароматичних якостей. Молоти каву потрібно безпосередньо перед його приготуванням.

Чудовий смак чорної кави можна відчути, тільки приготувавши його з мелених зерен свіжої обжарювання від інтернет магазину кави «Magiccoffee»

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.