Обсяги кавових чашок і склянок для різних видів напою

Кавові чашки повинні підтримувати температуру рідини і бути того обсягу, який потрібно для конкретного виду кави. Це потрібно враховувати при підборі правильних ємностей для напою.

Обсяги кавових чашок і склянок для різних видів напою

Колір, товщина стінок, форма

Зовнішній декор посуду може бути абсолютно різноманітним, від класичного однотонного білого до квітчастих або абстрактних малюнків. Даний факт не впливає на смак напою, тому кожен кавоман може орієнтуватися лише на свої уподобання. Але є й кілька важливих параметрів.

При виборі варто орієнтуватися на товщину стінок чашки з порцеляни або кераміки високої якості зі стійким покриттям. Щоб насолоджуватися смаком напою, потрібно підтримувати в гарячому стані, а тонкі витончені гуртки швидко втрачають тепло, особливо при малому об’ємі рідини. Тому такі варіанти для кавоманів не підходять. Ідеальний вибір – витягнута чашка з товстими стінками, яка підтримує температуру і не дає обпалити руки.

Важливий момент – форма ємності. Бажано вибирати витягнуті варіанти у формі еліпса або яйця. Вони дозволяють насолодитися ароматом кави, відомі під назвою демитассе.

У чому подавати

Істотний параметр при виборі посуду для кави – її обсяг. Бариста відзначають, що це безпосередньо залежить від виду напою, яким їх потрібно наповнити. Класичні варіанти кавових чашок:

  • Для рецепту по-східному. Така кава міцний, тому його наливають дуже маленькими порціями. Об’єм чашки повинен становити від 60 до 90 мл
  • Для еспрессо. Класичний вимагає 30-35 мл води. Як правило, їм наповнюють 2/3 посуду. Тому використовують демитассе від 35 до 45 мл (в кафе іноді застосовують більш місткі моделі – 50-70 мл і навіть 90 мл). Перед наповненням чашку прогрівають.
  • Рістретто вимагає такої ж кількості мелених кавових зерен на порцію, як і еспрессо (близько 7 м), але меншого вмісту води (15-20 мл). Тому чашки для нього використовуються мініатюрні, а найчастіше застосовуються прозорі ємності без ручки, нагадують стопки.
  • Капучіно являє собою з’єднання 3 компонентів молока, кави, густої молочної піни в рівних пропорціях, яким посудина наповнюється до країв або навіть вище. За рахунок збільшення рідини потрібно чашка об’ємом від 170 до 220 мл Менша з ємностей для капучино підійде для еспрессо з вершками, подвійного (доппіо) або зі збільшеним при варінні кількістю води (лунго).
  • Американо – різновид подвійного еспрессо, який після приготування розбавляється гарячою водою в пропорції 1:1. Кінцевий продукт займає 120-180 мл Тому чашки необхідні місткістю 200-220 мл (поверхню кави не повинна досягати краю гуртки).
  • Латте за рецептом складається з третини еспрессо, що знаходиться між шарами молока і рясної піни. Подається в айріш-келихах, високих скляних склянках або чашках від 220 до 320 мл
  • Для кавових коктейлів (фрапучино, мокачино, раф, фреддо тощо). Не є кава в чистому вигляді, готуються на його основі, з додаванням молока, алкоголю, ванілі, сиропу, морозива, соків, шоколаду та інших інгредієнтів.

Найбільш вимогливі до об’єму посуду, мінімальна місткість – 220 мл, частіше використовуються ємності на 350-500 мл Як правило, такі кавові варіанти подаються не в класичних чашках, а в келихах для коктейлів або скляних стаканах.

В домашніх умовах можна використовувати одну ємність об’ємом 60-90 мл і другу 170-220 мл.

Для професійної або домашньої дегустації кави рекомендується посуд білого кольору.

Про паперових склянках

Паперові стакани відомі вже більше століття, але справжню популярність вони придбали разом з бурхливим розвитком кав’ярень і мереж громадського харчування. Вони не дають рук обпектися, зберігають температуру напою, не змінюють його смак і коштують дешевше керамічних аналогів. Використовувана при виробництві целюлоза є природним матеріалом, який не завдає шкоди природі.

Обсяг ємностей різний, від невеликих склянок на 30 мл до 400-500 мл Зазвичай така посуд будинку не використовується, а надається при покупці кавового напою в кафе або інших закладах харчування. Найчастіше стакани із паперу, прикрашені логотипом установи, веселими картинками або написами, хоча зустрічаються і однотонні.

Правильно підібрані ємності дозволяють насолодитися смаком улюбленого напою. Неважливо який буде колір і малюнок, головне, щоб чашка підтримувала температуру кави і підходила за обсягом під вибраний варіант його приготування.

фото: depositphotos.com/margaryta

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.