Натуральна кава – користь і шкоду для жінок

Натуральна кава володіє певними якостями, тому користь і шкоду для жінок і чоловіків досліджувалися науковцями досить тривалий час. Сьогодні вже описані корисні властивості та можливу шкоду натуральної кави.

Натуральна кава   користь і шкоду для жінок

Користь кави

В першу чергу слід зазначити, що жінки, які випивають в день більше 2 чашок кави на 65% менше ризикують довести себе до самогубства, а також менш схильні до гіпертонії і цукрового діабету. Дане дослідження проводилося протягом 10 років на 68 000 жінок в Гарвардському Коледжі охорони Здоров’я.

Крім того, за рахунок наявності кофеїну, що володіє стимулюючим ефектом, підвищується увага, поліпшується здатність концентрації, знімає втому. А також кава допомагає боротися з депресіями, стресами, суїцидальними думками. Все це, за великим рахунком, саме завдяки кофеїну.

Ще академік В. П. Павлов вивчав фізіологічний особливості впливу кофеїну на центральну нервову систему і прийшов до висновку, що кофеїн підсилює і регулює процес збудження в корі головного мозку, а у відповідних дозах він підвищує рухову активність і підсилює позитивні умовні рефлекси. Тому втомленому людині чашка кави може бути просто порятунком.

Думка дієтологів

Дієтологи відзначають, що при систематичному вживанні кави:

  • Поліпшується чутливість до інсуліну, за рахунок чого знижується ймовірність розвитку цукрового діабету 2 типу;
  • Знижується ризик розвитку декількох видів раку і хвороби Альцгеймера;
  • Поліпшується робота легенів і знижується частота нападів астми;
  • Відбувається благотворний вплив на травну й імунну системи.

На одну чашку кави припадає приблизно 1000 мг антиоксидантів, що становить ¼ денної норми. Також в каві міститься до 30 різних органічних кислот, які у поєднанні з кофеїном покращують травлення.

Шкоду кави

Кава володіє зневоднюються ефектом і сильну сечогінну дію, тому після чашки хорошої кави може з’явитися відчуття сонливості та втоми, замість очікуваної бадьорості. Щоб такого не було рекомендується випивати стакан води перед кава (можна стільки ж, скільки і кави за обсягом). Кава здатна викликати підвищення артеріального тиску приблизно на 10 мм рт.ст., у тих, хто рідко його п’є. У великих дозах кофеїн виснажує організм і через час може викликати залежність.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.