Найміцніший кави у світі

Найміцніший кави в світі – це рістретто, в перекладі з італійського «обмежений». Це самий концентрований, свіжий і підбадьорливий кави, приготований в меншому обсязі, порівняно з еспресо: на 20 мл води 7 г кави.

Найміцніший кави у світі

Особливості приготування

Для приготування необхідний мелену каву, його пресують і гарненько екстрагують протягом приблизно 15-20 секунд під тиском в 9 бар.

Кава рістретто ще називають лайтирэлли, шот, шранк, корто. Більшість людей помилково думають, що в рістретто міститься дуже багато кофеїну, але це не так. Насправді за 15 секунд екстракції меленої кави, рістретто залишаються кавові ефірні масла, які збагачують напій насиченим смаком і ароматом, а кофеїн починає активно виділятися вже після 15-ої секунди. Таким чином, у порції рістретто міститься менше кофеїну, ніж в порції еспресо.

Італійське рістретто

Цей напій дуже швидко поширився по просторах Італії, адже в цій країні його заслужено називали «найбільш італійським» кави. Іноді рістретто описується, як більш концентрований напій, більш сміливий і повний, з меншою гіркотою і більшою в’язкістю. Цей чудовий напій здатний в один момент зарядити вас потужною енергією.

Порція рістретто з насиченим смаком та щільністю крему займає приблизно одну третю частину традиційної чашки для еспрессо. Обсяг кави розрахований практично на кілька ковтків, тому у італійців заведено випивати рістретто біля барної стійки. А додавання цукру тут вважають поганим тоном.

Як правильно подавати рістретто

Рістретто прийнято подавати в чашці для эспрессоЮ або в маленькій чашечці з скла без ручок. До цього кавового напою прийнято подавати також склянку холодної води. До того, як зробити перший ковток, італієць попередньо робить кілька ковтків води, завдяки якій запобігає обезводнення організму і очищаються смакові рецептори, щоб людина змогла повністю насолодитися кожен ковтком кави.

Однак, даний метод вживання рістретто володіє одним істотним недоліком – горяций кави і холодна вода негативно позначаються на стані зубної емалі, але італійцям до цього чомусь-то справи немає.

Рістретто легко готується в кавомашині, точно також як і еспрессо. Нерідко рістретто беруть за основу для приготування інших кавових напоїв, таких як латте, капучіно та ін.

Так само, як і еспрессо, рістретто можна приготувати в домашніх умовах тільки, якщо у вас є еспресо-машина. Рістретто часто використовують замість еспресо — як основу для інших кавових напоїв (капучіно, латте і ін)

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.