Найдорожча кава у світі

Найдорожча кава у світі Kopi luwak. Ймовірно, багато чули про особливості цього делікатесу. Копі лувак або копі лювак (индон. kopi luwak) є різновидом кави, який відомий специфічним методом обробки. Даний каву виробляють у промислових масштабах в Південній Індії, на Філіппінах (там його ще називають «Капі Аламид»), в Індонезії.

Найдорожча кава у світі

Виробництво Копі Лювак

Процес виробництва зерен кави «Копи Лювак» являє собою таку послідовність дій: мусанги (Paradoxurus hermaphroditus, звірок родини виверровых) поглинають стиглі плоди кавового дерева (кавові вишні), у них в животі м’якоть плодів перетравлюється і після дефекації залишаються кавові зернятка, які збирають люди. Зерна відмиваються і висушуються на сонці.

Найдорожчий сорт кави

Вся справа в тому, що особливий смак «Копі Лювак» досягається здатністю шлункового соку звірків розщеплювати деякі білки, які роблять напій більш гірким, а також впливом бактерій шлунково-кишкового тракту і взаємодією з виділенням залоз, у яких міститься цибетин. Разом з цим, через травний тракт мусангов також пропускають кави та деяких інших елітних марок, наприклад «Чорний бивень».

Вважається, що ці ссавців вибирають тільки найсмачніші і стиглі вишні кавового дерева, а обсяг виробництва даного сорту кави не перевищує декількох сотень кілограмів на рік.

Однак на сьогоднішній день даний вид кави часто проводиться на спеціальних звірофермах в промислових масштабах. На таких фермах по розведенню мусангов і «добування» кави «Копи Лювак», звірів тримають у клітках, де вони позбавлені можливості вільно стрибати з гілки на гілку в пошуках самих стиглих плодів. Тому не варто впадати в ілюзію, що ви п’єте каву з найкращих перероблених ссавцями зерен. На фермах тварини їдять те, що їм видає персонал. Крім того, потрібно пам’ятати, що харчовий раціон мусангов відрізняється від природного, що ймовірно відбивається на смаку напою.

До того ж в даний час вже розроблені і активно застосовуються технології штучної ароматизації кави цибетином.

Таким чином, унікальне післясмак і особлива гірчинка даного сорту кави надається завдяки шлункового соку мусанга. Вартість Копі Лювак на сьогоднішній день досягає 1000 доларів США за 1 кілограм, а випити чашечку такої кави в кава-шопах Америки і Японії може обійтися від 30 до 90 доларів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.