Найдорожча кава у світі

Найдорожча кава у світі, вартість однієї чашки якого може доходити до 50$, є сорт «Чорний бивень», має ще другу назву «Чорна слонова кістка»(«Black Ivory»). Кілограм зерен кави «Black Ivory» коштує 1100$. Чому цей сорт кави такий дорогий? Справа в тому, що у виробництві даного кави беруть участь слони. Так-так, саме слони! І причому тільки тайські слони. Слони є першою ланкою технологічного ланцюжка у переробці зерен кави.

Слони поїдають і перетравлюють плоди кавового дерева з містяться в них зернами. В результаті чого органічні речовини, які надають гіркоту кави, розщеплюються. Далі кавові зерна виходять разом з екскрементами слона, зерна збирають і пускають в подальшу обробку. Саме перший етап обробки і надає каві «Black Ivory» м’який та насичений смак з фруктовими відтінками, без гіркоти навіть при міцному заварюванні напою. Фруктовий присмак пояснюється тим, що зерна кави в шлунку слона ферментуються разом з іншими продуктами вегетаріанського слонячого раціону: бананами, цукровим очеретом і т. п.

Найдорожча кава у світі

Схожим способом отримують інший елітний сорт кави «Копи Лювак» в Індонезії та Філіппінах. Тільки там, в первинному процесі обробки зерен, приймають участь мусанги – тварини з сімейства виверровых.

Для отримання 1 кг кавових зерен «Black Ivory» слону потрібно з’їсти близько 30 кг плодів Арабіки, які змішують з іншою їжею. Значна частина зерен втрачається через пережовування і повного перетравлення.

З чого складається ціна кави «Black Ivory»? Ціна цього сорту складається з-за великих витрат при виробництві. Дійсно, з 30 кг з’їдених зерен дорогого виду Арабіки, на виході виходить 1 кг кінцевого продукту. До того ж в ціну закладаються високі витрати на утримання слонів.

Придбати найдорожча кава у світі вийде тільки в чотирьох місцях у світі. У самому Таїланді, на курорті Anantara Golden Triangle і на Мальдівах. Каву тут готують прямо перед клієнтами, починаючи від розмелювання кавового зерна і закінчуючи розливанням у чашки. І це задоволення коштує недешево.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.