Можна годуючій мамі кави

Дуже непросто відмовитися від звичок, які склалися за роки. Одна з таких звичок – це вживання кави. Кава надає відмінне тонізуючу дію на організм і багато хто вже не уявляють, як можна обійтися без пари-трійки чашок в день цього ароматного напою. І молоді мами-годувальниці не є винятком. Якщо раннє, новоспечена мама звикла починати свій день з чашки кави, то з народженням малюка стає актуальним питання, «чи можна годуючій мамі кави». Адже в його складі знаходиться біоактивної речовини – кофеїн, вплив якого на дорослий організм позитивно (за умови відсутності протипоказань і помірному вживанні), а от для дитини такий стимулятор зовсім не потрібен.

Реакція дитини на кофеїн в період годування груддю

Можна годуючій мамі кави

Давно з’ясовано і не підлягає сумніву те, що частина речовин (як корисних, так і шкідливих) одержуваних матір’ю з їжею, дістається через грудне молоко і дитині. Тобто при вживанні мамою кави, кофеїн обов’язково буде присутній в молоці. Потрапивши в організм малюка, він може спричинити нервозність, порушення сну. Крім того, кофеїн є досить сильним алергеном і може викликати сильні реакції у дитини.

Мама повинна врахувати, що кофеїн у різних кількостях міститься не тільки в каві, але і в кока-колі, какао, в деяких кондитерських виробах, ліках. Вживаючи такі продукти і приймаючи ліки з цією речовиною під час лактації, уважно спостерігайте за реакцією дитини. Якщо у нього спостерігаються алергічні прояви, (найчастіше шкірний висип) збуджений стан, порушення сну, то необхідно виключити продукти з кофеїном зі свого раціону.

Так можна чи кави при грудному вигодовуванні?

Якщо вранці важко остаточно прокинутися і є бажання швидко підбадьоритися і струсити сонливість, то чашка кави з молоком або вершками не зашкодить. Бажано випити після годування малюка, тоді при наступному годуванні концентрація кофеїну в грудному молоці буде мінімальна.

Кава має бути натуральним, ніяких розчинних напоїв. В розчинній каві кофеїну міститься значно більше, ніж кави з мелених зерен. Хоча багато хто думає, що навпаки. Високий вміст кофеїну в розчинній каві обумовлено технологією її приготування. Обмежте себе 1-2 чашками неміцного натурального напою в день і обов’язково з додаванням невеликої кількості нежирного молока або вершків.

При вживанні кави під час грудного вигодовування уважно спостерігайте за реакцією дитини. При найменших симптомах непереносимості (алергія, нервозність) кави слід негайно виключити з свого раціону. Можна спробувати замінити каву напоєм з цикорію, який не містить кофеїн і смаком схожий на натуральний. У будь-якому випадку, вирішивши пити кава при грудному вигодовуванні, проконсультуйтеся у лікаря.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.