Можна гіпертонікам пити каву. Кава при гіпертонії

Вплив вживання кави на тиск до цих пір залишається спірним питанням, він може як підвищувати його, так і знижувати, залежно від особливостей конкретного людського організму. Розглянемо можна гіпертонікам пити каву і чим це небезпечно.

Якщо у людини нормальний тиск, то особливих змін кави в його організмі не викликає, але за рахунок своїх сечогінних властивостей і розширення судин під впливом кофеїну тиск може трохи знижуватися.

Можна гіпертонікам пити каву. Кава при гіпертонії

Кава при гіпертонії

А ось для гіпертоніків питання про доцільність вживання кави коштує досить гостро. Сучасні медики не забороняють їм вживати цей напій, але при цьому рекомендують проявляти максимальну обережність. Підвищений тиск кави ніколи не знижує, тому тим гіпертонікам, які не можуть повністю відмовитися від вживання кофеїновмісних напоїв, слід хоча б обмежувати себе в цьому задоволенні.

Зазвичай першу чашку кави людина випиває вранці, щоб підбадьоритися. Для гіпертоніків ця звичка може стати небезпечною. Коли людина прокидається, його артеріальний тиск трохи нижче норми, а протягом наступної години воно поступово піднімається. Випита відразу ж після пробудження чашка кави може стати причиною того, що тиск підніметься до небезпечного для здоров’я рівня. Тому лікарі рекомендують гіпертонікам випивати першу чашку кави не раніше, ніж через годину після того, як вони прокинулися.

Якщо людина регулярно п’є каву, то дуже великого стрибка тиску він викликати не буде, але якщо організм не звик до регулярного вживання цього напою, то після випитої чашки кави дійсно може сильно піднятися тиск і почастішати пульс.

Дослідження показали, що те ж саме відбувається і при вживанні кави без кофеїну. Це приводить до висновку, що підвищення тиску викликає не сам кофеїн, а інші компоненти кави.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.