Мідна турка

Мідна турка – це одна з найпопулярніших посуд для приготування кави. У турки з міді давня історія. Її батьківщиною є Аравійський півострів, звідки вона поступово перекочувала до Туреччини, звідки, власне, і пішла назва турка. Араби називають її джезвою. Вибір матеріалу для її виготовлення був не випадковим, висока теплопровідність міді дозволяла варити каву, просто присипавши турку розжареним піском, якого на спекотному Сході з надлишком. Що ж являють собою сучасні турки з цього металу?

Мідна туркаЗміст:

 • Види сучасних мідних турків.
 • Переваги мідної турки.
 • Недоліки турки з міді.
 • З цим читають:

до змісту ↑

Види сучасних мідних турків.

Сучасна мідна турка виготовляється в декількох варіантах:

 • Турка з тонкої міді. За великим рахунком – це бляшанка, яка представляє собою сувенірний продукт з нанесеним декоративним малюнком. Має дуже малу товщину стінок і найчастіше просто обрізані краї без обробки. Варити каву в них можна, але для справжніх цінителів благородного напою – це не варіант.
 • Штампована мідна турка. Виготовлений з більш товстої міді, має потовщеним дном і обробленими краями. Діаметр дна значно перевищує діаметр горла. Такі турки найчастіше використовують для приготування кави.
 • Мідна турка з карбуванням. Має накладні карбовані пластини, які надають їй не тільки благородний вигляд, але і потовщують стінки, що сприяє більш рівномірному розподілу тепла. Турка з накладною карбуванням може виглядати справжнім витвором мистецтва і разом з цим дозволяє приготувати відмінний кави.
 • Турка з товстої міді. Найкращий варіант для приготування ароматного напою. Чим товще метал, тим рівномірніше нагрівання, що сприятливо позначається на смакових якостях приготавливаемого кави.

Мідні турки завжди мають внутрішнє покриття із харчового олова або нержавіючої сталі для захисту від окислення. Для естетів випускають турки з внутрішнім покриттям із срібла, які коштують недешево.

до змісту ↑

Переваги мідної турки.

 • Турки з міді мають високу теплопровідність, завдяки чому її стінки швидко і рівномірно прогріваються. За рахунок цього мелену каву повніше віддає смак і аромат.
 • Висока міцність, завдяки якій турка буде довго служити вірою і правдою.
 • Мідна турка традиційно має оптимальну конфігурацію, що дозволяє більш повно утримувати аромат кави під час приготування.

до змісту ↑

Недоліки турки з міді.

 • Висока вартість. Їх вартість значно вище, ніж вартість турків з інших матеріалів (крім звичайно золота і срібла).
 • Мідні турки вбирають смак і запах кави, який в ній вариться. Хоча завдяки внутрішньому покриттю не так швидко, як глиняні турки.
 • Мідь вимагає спеціального догляду. Турці з міді протипоказаний контакт з кислим середовищем. Для чищення турки не можна використовувати металеві щітки і абразивні пасти. Зовнішні поверхні періодично треба натирати спеціальним засобом, що оберігає від подряпин і окислів.

Окремо треба сказати про так званих «складових» мідних турків. Високоякісна мідна турка виготовляється з цільної заготовки міді. В ній відсутні які-небудь з’єднувальні шви, крім місця кріплення ручки. Недобросовісні виробники для здешевлення виробництва практикують виготовлення турків з двох частин. Розпізнати такий виріб можна при уважному огляді на предмет зварного шва, що звичайно розташований вертикально. Його можуть маскувати декоративними елементами. Зварний шов сов часом окислюється, може починати підтікати. При купівлі турки слід заглянути всередину, де стик заховати важче.

У загальному і цілому, мідна турка – це хороший вибір для приготування смачного і ароматного кава. Можна сказати, що це вибір перевіреної часом класики.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.