Любителі кава: користь напою і знамениті кавомани

Любителі кава: користь напою і знамениті кавоманиКава – це улюблений напій. Конкурувати з ним може тільки чай, і то, тільки тому, що багато хто вважають, що кава шкідлива для здоров’я. Але, це зовсім не так, тому що кава позитивно впливає на здоров’я людини.

Багаторічні дослідження показали, що більше помирає ті, хто не пив кави. У дослідженні брало участь понад 400 тисяч чоловіків і жінок протягом 13 років. Протягом цих років менше помирало тих, хто випивав за день до 6 чашок кави.

Таким чином, професор Фрідман спростував раннє припущення, що кава є шкідливим напоєм. У дослідженні брали участь люди у віці 50-71 рік, які випивали в середньому 2-3 чашки кави в день. Особливо позитивно впливає цей напій на серце і легені. У результаті виявилося, що кава знижує ризик захворювання серцевими та легеневими хворобами, інсульту, діабету, а також багатьма інфекційними захворюваннями.

Зміст:

  • Корисні властивості
  • Знаменитості та кави
  • Відео подарунки любителям кави

Любителі кава: користь напою і знамениті кавомани

Корисні властивості

Така дія на організм людини впливає не один складовий кави, а ціла група взаємопов’язаних елементів, особливо, таких як поліфеноли, які виконують захисну функцію організму. Важливу роль, також, надають, входять до складу кави антиоксиданти. Вони сприяють уповільненню процесу окислення органічних сполук. Ще добре впливає на людське здоров’я магнезія, яка є в каві. Що стосується кофеїну, то він ніякої ролі не грає, тому дослідження проводилися як серед людей, які вживають декофеїнізовану каву, так і звичайний – з кофеїном.

У 2001 році китайські вчені довели, що в каві містяться речовини, які запобігають загибелі білкових сполук, що є в підшлунковій залозі, з-за чого зменшується ймовірність інсульту. Це і є підтвердженням того, що кава захищає від появи діабету другого ступеня. Результати дослідження показали, що у тих, хто п’є 3-4 чашки кави в день, набагато рідше розвивається діабет другого ступеня – на 25-30%, ніж у тих, хто п’є менше однієї чашки в день. Але важливо також правильно приготувати каву, тому що при неправильному приготуванні можуть губитися позитивні речовини. В результаті може з’явитися негативний вплив на організм холестеролу в крові в тому випадку, якщо заварену каву не фильтрован. Такий процес пов’язаний з наявністю в нефільтрованому кави шкідливих масел. Якщо ж кава вариться в кавоварці, де фільтрується по краплі, то він виходить абсолютно без масел.

Хорошим кави можна тільки насолодитися будинку, так як в каабі або барі тільки нагодують не корисним напоєм. В нього додадуть багато цукрового піску, вершків або молока, а ці добавки перекреслять всі корисні властивості кави. Краще всього пити натуральний фільтрований кави без добавок – це буде і смачно і корисно для здоров’я.
Любителі кава: користь напою і знамениті кавомани

Знаменитості та кави

Багато знаменитих по всьому світу людей були любителями кави. Першим слід згаданий Бальзака. Він був не просто любителем, а справжнім кофеманом, так як пив цей напій не просто багато, а дуже багато і завжди дуже міцним. Такий спосіб життя не тільки підірвала його здоров’я, але й смерть до нього прийшла дуже рано – в 51 рік і він помер від цілого переліку хвороб.

Ось, наприклад, Анна Ахматова ділила людей на дві категорії: «кава-кішка-Мандельштам» і «чай-собака-Пастернак». В цьому було щось особливе. Що стосується шкідливість цього напою, то тут з якого боку підійти. Все залежить від кількості випитого і від міцності напою.

Є одна давня байка, згідно з якою один цар вирішив дізнатися, що більш шкідливо пити — чай або кава. Взяв два в’язня і наказав поїти одного чаєм, а іншого тільки каву. Цар приставив до цих в’язням лікаря, який повинен був стежити за станом здоров’я обох. Результат такого експерименту здивував, так як першим помер лікар, другим сам цар, а двоє в’язнів продовжували жити ще довго.

А ось учені Квислендского університету стверджують, що той, хто випив чашечку кави, стає більш поступливим і частіше говорить «так», ніж «ні».

Бальзак вважав, що кава виходить міцнішим, якщо його не молоти, а потовкти, і кава в чашці повинно бути таке ж кількість, що і води. Це виходив не напій, а пекельна гуща. Таку каву він сам не рекомендував практично нікому і вважав дивним. Він говорив, що його може пити тільки людина міцний, здоровий, з чорними волоссям, смаглявою шкірою і здоровими руками. Заварював каву він сам, сам змішував різні сорти зерен, товк їх і варив напій. Якщо в будинку закінчувався кави, то він посилав слуг, щоб вони купили його, а також давав премію тому, хто приносив першим.

Ще одним знаменитим кофеманом вважався Вольтер. Тільки йому каву, напевно, не дуже нашкодив, тому що він дожив до 84 років. Бували дні, коли він за день випивав до 50 чашок цього міцного напою. Багато йому говорили, що пити каву в таких кількостях шкідливо, але він, як завжди, жартував, що якщо кава це отрута, то повільного та приємного дії. Вольтер листувався з Катериною II і по листуванню заразив її цією звичкою пити каву. Тільки вона пила в такій пропорції – 400 г кави на п’ять чашок готового напою. Це виходить 4 столові ложки на чашку. Спочатку це здасться занадто багато, але вона пила каву виключно з вершками, що пом’якшувала дозу кофеїну. Решту кавову гущу, вона не викидала, а змішувала з милом і застосовувала як скраб для тіла.

Сучасними знаними кавоманами є такі люди як Софі Лорен, Шарліз Терон, Джордж Клуні, Дженіфер Лопес, Рене Зельфегер і Гвінет Пелтроу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.