Кубинський кави

Кубинський кави в основному представлений сортом арабіка, який за якістю не поступається кращим світовим зразкам цього сорту. Кубинська арабіка володіє меншою кислотністю, ніж інші сорти кави, вироблені в Центральній Америці. За смаковими якостями кубинський кави характеризується як напій із середньою насиченістю і м’яким збалансованим смаком.

Кубинська кавова промисловість має давню історію. У цій країні кавові плантації з’явилися раніше, ніж в інших островах Карибського басейну. Однак після перемоги Кубинської революції, більшість плантаторів згорнули виробництво і покинули острів, що призвело до занепаду кавової промисловості. Практично припинився експорт, невеликий оптові партії надходили до країни соціалістичного блоку, але з його розпадом виробництво кави прийшло в ще більший занепад. І до сьогоднішнього дня Куба експортує каву лише кілька країн у вигляді обсмаженого зерна і меленої кави. Зелений кава оптом на Кубі практично не купити. Весь зібраний урожай обсмажується тільки на острові.

Завдяки збереженому діловим зв’язкам з нашою країною, Куба експортують в Росію кава під маркою Кубіта (Cubita), який добре відомий російським любителям ароматного напою, як відмінний і ароматний кави.

Кава на Кубі користується великою популярністю, але зібраних врожаїв не вистачає навіть для задоволення внутрішнього попиту, тому Куба змушена імпортувати кави для продажу всередині країни. Для прикладу: якщо в 1961 році урожай склав 60330 тонн кавового зерна, то в 2011 7100 тонн. Куба виробляє один з кращих сортів арабіки і разом з тим змушена імпортувати кави з інших країн. Для виправлення ситуації, кілька років тому уряд виділив майже 10 млн. доларів для модернізації кавовій промисловості, але все одно змушена імпортувати кави.

Чистий кави можуть собі дозволити тільки забезпечені жителі Куби, більшість населення вживає кави в суміші з горохом, вартість такого напою істотно дешевше.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.