Кубинський кави: переваги і експортуються види

Кубинський кави: переваги і експортуються видиБільша частина всього населення земної кулі з дня на день п’є свій улюблений напій – кава. Але, не всі знають той факт, що кава є самим споживаним продуктом після нафти. Для підняття настрою, бадьорості і активності в день випивається близько 1,4 мільярдів чашок. Існує величезна кількість сортів кави і способів приготування, так що кожен може вибрати те, що підходить саме йому. Виробництвом кави займаються 75 країн світу, не останнє місце з яких по праву належить Кубі. Не можна сказати, що там виробляють його занадто багато, але те, що кубинський кави дуже смачний і незвичайний, знають далеко за межами країни.

Кубинці дуже люблять цей напій, що бадьорить, а кава, як і сигари, завжди асоціюються з цією країною. Кавові зерна є однією з головних визначних пам’яток, які прославили Кубу на весь світ. Найвища якість забезпечує 250-річний досвід вирощування зерен і найсуворіший контроль якості.

Зміст:

  • Переваги кубинського кави
  • Види експортованого кави
  • Альтура
  • Марагоджип
  • Гранма, Ольгин і Гуантанама
  • Серрано
  • Туркино
  • Відео

Кубинський кави: переваги і експортуються види

Переваги кубинського кави

Перевагами кубинського кави є вишуканий смак і божественний аромат. Цей напій прийнято готувати дуже міцним, пити з маленьких чашок з додаванням великої кількості цукру і запивати його холодною водою.

Кліматичні умови Куби ідеально підходять для вирощування кави. Росте він в основному в гірських районах Сьерро-Маестро і Сагуа–Баракоа, на заході країни і в центрі острова в районах Санкті Спірітус і Вілла Клара. За кількістю дефектів на 300 грам кава поділяється на три категорії. До першої відносяться зерна без дефекту, до другої зерна з 3-4 дефектами, а до третьої – до 12 дефектів.

Кавові зерна піддаються класифікації і за розміром. Для цього використовується обладнання з декількох просіювачів з решетом різного розміру. Після цього відбувається відбір за кольором. Оптичні селектори видаляють чорні, обеленные зерна і з іншими ефектами. Ідеальним вважається кольором очеретяно-зелена або синьо-зелений.

Упаковка використовується виключно вакуумна, що кава захищає від окислення і не знижує його якість.

Види експортованого кави

Куба поставляє на експорт кілька десятків сортів кави, які за межами країни носять марку Кубіта. Серед них можна виділити декілька найбільш відомих і улюблених, які виділяють справжні гурмани. До них відносяться:
Кубинський кави: переваги і експортуються види

Альтура

Альтура – сорт кави, який високо цінують, як європейські гурмани, так і самі кубинці. Славиться він із-за підвищеного вмісту кофеїну і яскраво вираженого солодкого аромату. Напій виходить гіркуватим, досить густим і непередавано терпким. Також додає родзинку і довгий насичене післясмак. Ці кавові зерна стоять близько 200 рублів за 100 грам і підходить для приготування по-турецьки, френч-прес, в крапельної і фільтрової кавомашині.

Марагоджип

Ще одним досить відомим сортом є Марагоджип, традиційний кубинський гострий сорт. Вирощений на острові сорт набуває виражений пекучий смак, завдяки чому напій стає надзвичайно бадьорим і має особливу пікантність. Цей першокласний кави любимо багатьма через сильний аромат і густий смак, а також за те, що допомагає бути активним протягом цілого дня.

Гранма, Ольгин і Гуантанама

Дуже популярними є й такі сорти: Гранма, Ольгин і Гуантанама. Ростуть вони на плантаціях гірського масиву Сьєрра–Маестро і всі дуже схожі між собою. Назви вони отримали по імені міста і провінції, в якому виростають. Вони характеризуються гострим, пекучим смаком без натяку на кислинку. Цінуються вони і за дуже щільний густий аромат, який містить нотки тютюну. Вміст кофеїну в них досить високо, що робить напій міцним і бадьорить.
Кубинський кави: переваги і експортуються види

Серрано

Серрано – ще один популярний сорт, вирощений на схилах гори Сьєрра – Маестро. Зерна темного обсмаження роблять напій чудово смачним і міцним з насиченим смаком. Гіркий і в той же час солодкуватий кави дуже любимо чоловіками, які називають його справжнім. Цей сорт найвищої якості ввібрав в себе свіжість гірського повітря, легкий димок багаття і силу морського вітру.

Туркино

Туркино – один з кращих сортів кубинського кави, який є дуже рідкісним. Цей поціновувачі кави люблять за насиченість смаку, в якому яскраво простежуються нотки перцю, тютюну і какао. Цей сорт ідеально підходить для заварювання в турці і приготування в кавоварках.

Спробувати кубинський кави в чистому вигляді за межами країни дуже важко, майже неможливо. Кубіта завжди представлена сумішшю сортів, але, незважаючи на це, дуже цінується та має славу підбадьорливого і пікантного напою.

Кубинський кави іноді навіть порівнюють з відомим Блю Маунтін і на це є свої причини. Кавові зерна, вирощені на Кубі, в обсмаженому вигляді дуже схожі на зерна Ямайки, вони такі ж красиві, рівні і мають схожу форму з прожилками. У смаку теж можна знайти схожі нотки, але кубинський кави більш щільний, менш різноманітний і має присмак тютюну.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.