Крапельна кавоварка: Вибір

Для приготування кави виробники пропонують широкий вибір кавоварок, які розрізняються за способом заварювання меленої кави. Це краплинні кавоварки, гейзерні, кавоварки еспресо (ріжкові), капсульні, об’єднані кавоварки. Розглянемо краплинні кавоварки, як найбільш поширені. В Європі їх ще називають «американські», тому що європейці вважають, що тільки американці здатні за раз зварити велику кількість кави на весь день і тримати його на підігріві, вживаючи в міру потреби. І якщо ви великий любитель підбадьорливого напою, але не хочете кілька разів в день «чаклувати» з туркою, то краплинна кавоварка – це ваш вибір. Протягом декількох хвилин вона зварить вам кілька порцій відмінного «американо» і переключиться в режим підігріву, щоб кава завжди був гарячий.

Переваги крапельної кавоварки.

До достоїнств кавоварок цього типу відносяться: прийнятна ціна, простота використання, можливість приготувати за один раз велику кількість кави, автоматичний підігрів.

Недоліки.

Основний недолік краплинної кавоварки – це необхідність постійно купувати фільтри, якщо ви віддаєте перевагу користуватися одноразовими.

Крапельна кавоварка: Вибір

Принцип дії краплинної кавоварки.

Агрегат працює за простим принципом: наповнити ємність водою, насипати в конусний фільтр мелену каву, закрити кришку і включити кавоварку. Після включення, вода нагрівається до утворення пари, який проходячи через випускні трубки конденсується, і у вигляді гарячих крапель проходить через мелену каву, збираючись в кавнику готовим напоєм. Сам кавник знаходиться на нагрівальному елементи і коли вода для заварювання закінчується, кавоварка відключається і включається режим підігріву, що дозволяє довго тримати напій в гарячому вигляді.

Фільтр краплинної кавоварки.

Фільтр – це один з важливих критеріїв при виборі краплинної кавоварки. Переважна більшість агрегатів має в комплекті багаторазовий нейлоновий фільтр. Якщо ви не довіряєте пластику, то можете використовувати одноразові паперові фільтри, які до того ж краще фільтрують. Але їх потрібно постійно купувати, по мірі використання. Всі відомі виробники кавоварок дають можливість у своїх пристроях користуватися як нейлоновим, так і паперовими фільтрами.

Існує так званий «золотий фільтр», що представляє собою фільтр з нейлону, з нанесеним покриттям з нітриду титану. Завдяки такому покриттю, він легше миється і довше служить, але коштує він недешево.

Матеріал кавника.

Для виготовлення кавника застосовують скло, харчовий пластик, метал. При виборі краплинної кавоварки більшість віддають перевагу скляному кофейнику. Напій в скляній ємності буде без сторонніх запахів і присмаків. У металевих кавниках не видно об’єм, що залишився кави і вони дорожче. У недорогих кавоварках кавник роблять з харчового пластику, від якого все ж краще відмовитися.

На який обсяг кавоварка краще?

Більшість агрегатів розраховані на обсяг від 1 до 1.5 літра напою. Як правило, кава не п’ється з чайних чашок, тому така кількість буде цілком достатньо для однієї сім’ї. Для офісу ж кращим вибором буде модель на 2 літри і більше.

Потужність краплинної кавоварки.

Швидкість приготування кави залежить від потужності. Так, кавоварка невеликої потужності, за той же проміжок часу зварить менше кави, ніж агрегат великої потужності.

Функція «капля-стоп».

Досить корисна функція в крапельної кавоварки, дозволяє налити напій з кавника навіть в той момент, коли кавоварка у роботі. Наприклад, у кавник накапала порція кави і ви можете налити собі, не чекаючи, коли весь обсяг напою буде готовий.

Основні критерії при виборі краплинної кавоварки.

Підвівши підсумок вищесказаного, основними моментами при виборі будуть:

  • кількість приготавливаемого кави;
  • потужність кавоварки;
  • матеріал, з якого зроблений кавник;
  • можливість використовувати як багаторазовий фільтр, так і багаторазові паперові;
  • додаткові функції – «крапля-стоп», фільтрація води, автопідігрів і т. д.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.