Користь кави. Корисні властивості кави

Про шкоду кави говориться дуже багато, але давайте розглянемо другу сторону медалі – користь кави. Слід зазначити, що помірність має бути в кількості випитого за день кави, так і в усьому іншому в житті. Корисні властивості кави притаманні саме натурального напою, приготовленого з нерозчинного порошку просмажених зерен.

Не рекомендується даний напій у будь-якому випадку людям при наявності атеросклерозу, підвищеної збудливості, безсоння, гіпертонії, глаукоми, захворювань нирок та ІХС. Не бажано вживати каву натщесерце і відразу після рясного обіду.

Користь кави. Корисні властивості кави

Корисні властивості кави

Якщо випивати 2 чашки кави в день, можна зняти втому, збільшити фізичну витривалість та швидкість реакції, поліпшити увагу, а ось підвищені дози викликають нервозність, дратівливість, знижується еластичність судин і підвищиться ризик інсульту, гіпертонії та інфаркту.

Кава і організм

Кава здатна пом’якшити напади алергії та астми, запобігти карієс, активізувати роботу ШКТ і запобігти виведення калію з організму. Відзначається також і те, що любителі кави рідше стають алкоголіками.

Кофеїн використовується як терапевтичний засіб при отруєнні отрутами і наркотиками, захворюваннях ЦНС, серцево-сосудочной недостатності, інфекційних захворюваннях, спазмах судин. Нерідко кофеїн додають до складу ліків.

Цікаве дослідження було проведено в Індії. За його результатами місцеві вчені зробили висновок, що кава здатна в деякій мірі захистити людини від радіоактивного впливу. Тому всім, хто за родом діяльності змушений працювати з джерелами випромінювання (радиологам, рентгенологам тощо), лікарі рекомендують вживати не менше 2 чашок кави в день.

Тільки 2 чашки кави в день знижують ризик утворення раку печінки, товстої і прямої кишки, підшлункової залози, а також мігрені, астми, гіпертензії, інфаркту, цирозу печінки, атеросклерозу. Особливо кава корисний чоловікам, він покращує репродуктивну функцію, підвищує рухливість сперматозоїдів.

Кава і настрій

Немає сумнівів також і в тому, що за рахунок наявності в складі кави серотоніну (гормону щастя), кава є чудовим антидепресантом. Тільки 2 чашки кави в день зменшують ризик виникнення депресії в три рази. А ще ті, хто п’ють каву, почувають себе впевнено, не зазнають необґрунтованих страхів, не страждають заниженою самооцінкою.

Для бажаючих скинути пару-трійку зайвих кіло: тільки 1 чашка кави дозволяє займатися фізичними вправами на третину активніше звичайного. Крім того, в каві містяться антиоксиданти, які омолоджують шкіру.

Пийте каву в міру і насолоджуйтесь його корисними властивостями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.