Користь і шкоду кави

Користь і шкоду кави не перестають обговорюватися вченими, однак слід і нам простим обивателям розібратися, що криється в чашечці цього ароматного напою.

Користь і шкоду кави

Кофеїн і тиск

У кавових зернах містяться кислоти, ефірні олії, білки, різноманітні органічні сполуки і алкалоїд кофеїн, який насправді і є причиною всіх спорів. Вся справа в тому, що кофеїн впливає на ЦНС і відноситься до легких наркотичних речовин.

Саме кофеїн призводить до порушення нервову систему, за рахунок чого і з’являється відчуття бадьорості, підвищується працездатність і відчувається прилив сил. Схожий алкалоїд міститься у всіх популярних напоях: какао, чай, кола, мате, тільки у нього інша назва теобромін, теїн, маттеин і т. д.

Крім усього іншого вважається, що кава підвищує артеріальний тиск, але насправді якщо це і відбувається, то на невеликий період часу. Також після чашки кави збільшується частота серцевих скорочень і посилюється приплив крові до мозку. У невеликих кількостях це навіть корисно, як при помірних фізичних навантаженнях. Але підвищення дози може негативно вплинути на серцево-судинну систему або на ЦНС.

Наприклад, якщо здорова людина вип’є пару чашок кави – підніметься тиск, але організм майже нічого не відчує, але при гіпертонії стрибок тиску після такої ж кількості може призвести до гіпертонічного кризу. На всі інші системи кави впливає приблизно також.

Від чого залежить шкідливість кави?

При цьому кава без кофеїну майже не відрізняється від показників звичайного кави, а це значить, що кофеїн не єдина речовина, що впливає на організм. Таким чином, шкідливість від кави справа дуже індивідуальна і залежить від:

  • Кількості випитих чашок на добу – до 3 чашок працездатність підвищується і відбувається «прояснення думок», більше – викличе передозування і прямо протилежну реакцію (сонливість, втома), а 20 чашок еспресо можуть стати останніми в житті.
  • Способи приготування кави – кава по-турецьки вплив на ЦНС та серцево-судинну систему набагато сильніше, ніж у еспресо.
  • Розчинний або натуральний – розчинна кава трохи впливає на регуляцію цукру в крові, але при цьому викликає підвищене виділення шлункової кислоти, що дуже неприємно при виразках, гастритах і інших захворюваннях ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Необхідно пам’ятати також про те, що на голодний шлунок не слід пити каву, тоді він набагато шкідливіше і замість бадьорості у вас з’являться неприємні відчуття в шлунку, млявість і сонливість.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.