Користь і шкоду кави

Тривалий час ведуться суперечки про шкоду і користь кави. Напевно, жоден напій не удостоюється такої великої кількості досліджень на тему впливу кави на здоров’я. Тим не менш, незважаючи на безперервні дискусії, не можна однозначно відповісти на питання – шкідливий або корисний для здоров’я цей дивовижний напій.

Зміст:

 • Дія кави на організм.
 • Шкоду кави.
 • Фізична залежність від кави.
 • Шкоду кави для психічного здоров’я.
 • Шкоду кави для серця.
 • Шкоду кави для нервової системи.
 • Шкоду кави для вагітних.
 • Користь кави.
 • Користь кави в профілактиці раку.
 • Користь кави для запобігання захворювання на діабет.
 • Користь кави для репродуктивної системи у чоловіків.
 • Користь кави для травної системи.
 • Користь кави для схуднення.
 • Користь кави в запобіганні інших захворювань.
 • З цим читають:

до змісту ↑

Дія кави на організм.

Кофеїн, що входить до складу зерен, є психостимулюючу речовиною. У готовому напої може міститися до 1500 мг/л. Потрапляючи в організм, кофеїн посилює діяльність серця і піднімає тиск, в корі головного мозку активніше відбуваються збудливі процеси. В розумних дозах кофеїн збільшує рухову активність, підвищує фізичну і розумову здатність, знижує сонливість і втому. Тобто кави активно діє на організм і його не можна назвати нейтральним продуктом. Тому давайте розглянемо позитивні і негативні сторони кави.

до змісту ↑

Шкоду кави.

до змісту ↑

Фізична залежність від кави.

Від надмірного вживання напою може з’явитися фізична залежність від нього. Як дізнатися, що ви залежні від кави? Якщо з яких-небудь причин ви відмовитеся від напою на деякий час і у вас з’явилися такі симптоми, як сонливість і втома, дратівливість, погіршення настрою, головний біль, то ви маєте фізичну залежність від кави. До того ж, при фізичній залежності, підбадьорливо кофеїну на організм слабшає, і для досягнення ефекту ви будете збільшувати міцність кави і частоту його вживання.

до змісту ↑

Шкоду кави для психічного здоров’я.

Збільшення міцності кави і частоти вживання до розумних меж може викликати спалах агресії, привести до появи різного роду психозів.

до змісту ↑

Шкоду кави для серця.

Кава сильно активізує роботу серця, пульс частішає, трохи підвищується артеріальний тиск. Ці властивості кофеїну будуть вкрай шкідливі для людей із захворюваннями серцево-судинної системи. Але і для здорових людей, зловживання кавою, теж представляє ризик для здорового функціонування серця.

до змісту ↑

Шкоду кави для нервової системи.

Кава стимулює нервову систему, і при надмірному вживанні напою, він може спровокувати виснаження нервової системи.

до змісту ↑

Шкоду кави для вагітних.

В період виношування, майбутньої матері рекомендується виключити каву зі свого раціону, оскільки підвищується ризик смерті плоду. Так, 4 чашки кави в день збільшують цей ризик на третину. Крім того, при вживанні кави під час вагітності, майбутня дитина може народитися із зниженим вагою і зростом, зуби у дитини починають різатися пізніше, ніж у однолітків.

до змісту ↑

Користь кави.

Поряд з шкідливими властивостями, кава також володіє і корисними якостями. Давайте їх розглянемо.

до змісту ↑

Користь кави в профілактиці раку.

Згідно медичним дослідженням, вживання двох чашок кави в день знижує ризик виникнення раку підшлункової залози, раку печінки, раку прямої кишки.

до змісту ↑

Користь кави для запобігання захворювання на діабет.

Кава знижує ризик захворювання на діабет. Щодня вживаються 6 чашок кави знижують ймовірність захворіти діабетом на 50%.

до змісту ↑

Користь кави для репродуктивної системи у чоловіків.

При регулярному вживанні кави, у чоловіків збільшується рухливість сперматозоїдів.

до змісту ↑

Користь кави для травної системи.

При виникненні проблем з травленням, кава допоможе впоратися з цією проблемою, т. к. кави в деякій мірі допомагає засвоюватися їжі. Тому чашка кави після прийому їжі не зашкодить.

до змісту ↑

Користь кави для схуднення.

Кофеїн допомагає скинути зайві кілограми, т. к. при дієтах і фізичних навантаженнях, кава допомагає організму отримувати енергію від «спалювання» жиру, а не вуглеводів.

до змісту ↑

Користь кави в запобіганні інших захворювань.

При розумному регулярному вживанні кави, він знижує ризик захворювань такими хворобами, як інфаркт, цироз печінки, астма, атеросклероз, мігрень, жовчокам’яна хвороба, гіпертензія.

Резюмуючи вищесказане, можна стверджувати, що при помірному вживанні, кава не завдає шкоди здоровій людині. У будь-якому разі, приймаючи рішення – пити чи не пити кави, потрібно ґрунтуватися на стан свого здоров’я.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.