Корисний зелений кави. Чим корисний зелений кави

Про зелений кава сьогодні дуже багато пишуть і говорять, зокрема обговорюється, корисний зелений кави. Адже не так давно прийшла з Заходу мода вживання зеленої кави і використання його в якості основного продукту для схуднення. Дійсно чим корисний зелений кава і що він собою являє?

Корисний зелений кави. Чим корисний зелений кави

Зелений кава – що це?

Багато виробників виділяють зелений кава, як окремий сорт. Хоча, по правді кажучи, це не зовсім правильно. Зелений кава – це свіжі несмажена кавові зерна. Сьогодні досить багато сортів кавових дерев, які ростуть тільки в певній місцевості, а деякі можна зустріти в Африці і Південній Америці. Найпопулярнішими на сьогодні є сорту Робуста, Арабіка, Ліберіка.

Арабік має більш ніжним і м’яким смаком. Робуста, навпаки, більш ароматним і міцним. Ліберіку зазвичай додають в суміші з меленої кави. Як вам відомо, під час теплової обробки, деякі корисні властивості, якого б то не було продукту губляться. Так під час обсмажування кавових зерен зменшується кількість корисних речовин, а окремі і зовсім губляться.

Користь зеленого кави

Для відповіді на це питання, слід більш докладно описати склад кава-бобів. Дослідження, які провели вчені показали, що під час термічної обробки кавових зерен губитися приблизно дві тисячі компонентів. Хімічний склад зерен кави настільки складний, що зрозуміти його до кінця і однозначно вивести весь список мікроелементів досить складно. Крім того, склад зерна залежить також від сорту кави.

У зелених кавових бобах міститься вода, білки, мінеральні солі, кавове масло, вітаміни РР, групи В, С, Е, а також природні алкалоїди: тригонелін, кофеїн, цукор, хлорогенновая кислота, сахароза і нерозчинні у воді целюлоза і геміцелюлоза.

За рахунок великої кількості антиоксидантів і вітамінів, які входять до складу зеленого кава, поліпшується обмін речовин, підвищується мозкова активність і поліпшується тонус. На відміну від напою, приготованого з обсмаженої кави, зварений зелений кава не надає збудливу дію на нервову систему.

Вітамін РР, допомагає знизити рівень холестерину в крові і надає позитивний вплив на підшлункову залозу та печінку. Вітаміни С і Е, будучи потужними антиоксидантами, уповільнюють процес старіння і заодно служать додатковим джерелом натри. марганцю, магнію, селену, калію, кальцію, заліза.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.