Корисні властивості кави, включаючи наукові факти

Корисні властивості кави, включаючи наукові фактиВ даний час кава є дуже популярним продуктом, який викликає неймовірну кількість суперечок щодо її користі і шкоди для людського організму. Існує багато фактів, які підтверджують негативний вплив цього напою, але останні дослідження, навпаки, говорять про його сприятливий вплив. Вчені не зупиняються на цьому, вони постійно відкривають все нові корисні властивості кави.

Кава включає в себе величезну кількість різних сполук, що містять фосфор, магній, натрій, залізо, кальцій та інші елементи. Хімічний склад кавових зерен залежить від сорту кави і може трохи змінюватися. В середньому він складається з азотистих речовин (13-14), цукру, кофеїну (0,6 – 2,7), жиру (12-15), клітковини (близько 20), вітамінів (В1, В2 і РР) і мінеральних речовин. Близько ¾ будь-якого виду кави складається з жирів, води і целюлози, а решта ¼ складають білки, кислоти, мінеральні солі і алкалоїди.

Саме алкалоїди (кофеїн і тригонелін) і визначають якісні характеристики кави, які відповідають за аромат і підбадьорливу дію на організм. Містяться в каві кислоти при комбінації з кофеїном добре впливають на травлення.

Зміст:

  • Чим пояснюється тонізуючий ефект
  • Корисні властивості
  • Кава – джерело антиоксидантів
  • Слово дієтологам
  • Наукові факти
  • Відео про корисні властивості кави

Корисні властивості кави, включаючи наукові факти

Чим пояснюється тонізуючий ефект

Багато люди настільки звикли починати свій ранок з чашки ароматної кави, що навіть і не уявляють свого дня без нього. Цей напій має підбадьорливий і стимулюючий ефект, що допомагає нам остаточно прокинутися і дозволяє активно здійснювати якісь дії. Кофеїн ефективно знімає втому, додає сил і покращує кровопостачання мозку, активізує процес запам’ятовування. Він допомагає приймати швидкі рішення і підвищує працездатність організму. Тонізуючу дію напою допомагає нам впоратися зі стресом і побороти втому, апатію і млявість. Більшість людей, що вживають каву, стверджують, що без кави їх працездатність дорівнює нулю. Хоча, вчені стверджують, що це швидше самонавіювання, і прилив сил виникає тільки тому, що людина себе налаштував на це. Крім того, доведено, що чоловіки і жінки по різному залежать від кави. Вчені кажуть, що цей напій викликає краще чоловіків, ніж жінок.

Але, тонізуючий ефект зникає з часом, якщо вживати каву регулярно. Дослідження доводять, що ті, хто п’є каву по кілька разів на день, не відчувають такого підбадьорливого ефекту, як ті, що роблять це зрідка. Це пояснюється тим, що кава викликає звикання при постійному його використанні, що викликає потребу випивати більші дози, ніж раніше.

Доведено, що кава не тільки бадьорить, але і підвищує настрій. Це пояснюється тим, сто кофеїн виділяє дофамін, фермент, який відповідає за відчуття радості і задоволення. Кофеїн також підвищує кількість в крові жирних кислот, що є додатковим джерелом енергії. Але, якщо сильно зловживати цим бадьорить напоєм, то він може виробляти протилежний ефект, а саме, викликати роздратування і нервозність.
Корисні властивості кави, включаючи наукові факти

Корисні властивості

Кава помітно покращує пам’ять у літніх людей. Це довели вчені з університету Арізони, які проводили експеримент серед людей похилого віку. Його учасники випивали по чашці кави щодня, але одні пили його з кофеїном, а інші-без. Так, при вживанні звичайної кави пам’ять людей не знижувалася до вечора.

Згідно з безлічі різних досліджень, кава є потужним афродизіаком і викликає сексуальний потяг, як у жінок, так і у чоловіків. Тут велику роль грає насичений кавовий аромат, який здатний пробудити почуття. Статистика показує, що споживачі кави показують набагато більшу сексуальну активність, ніж ті, хто віддає перевагу чай або мінеральну воду. Крім того, у чоловіків-кавоманів сперматозоїди рухаються швидше, що сприяє якнайшвидшому запліднення. Здорові діти у таких чоловіків також народжуються значно частіше.

Охолоджений кава здатна допомогти людям, що страждають імпотенцією і тим, у кого статевий акт триває дуже короткий час. Цю гіпотезу підтвердили вчені з США, які провели ряд досліджень, з яких з’ясувалося, що щоденне вживання чашки холодної кави допомогло 67% чоловіків. Вважається, що таке лікування найбільш ефективно в літній жаркий час, причому вживати краще кава, зварена в турці і охолоджений в холодильнику протягом кількох годин. Жінкам регулярне вживання кави допомагають частіше і швидше досягати оргазм. Для того, щоб підвищити лібідо, жінкам достатньо випивати всього 100 мл кави, а чоловікам – не менше 150 мл.
Корисні властивості кави, включаючи наукові факти

Кава – джерело антиоксидантів

Кава є головним джерелом антиоксидантів разом з овочами, фруктами та чаєм. Вони допомагають запобігати окислення – процес , який є причиною старіння і руйнування клітин. Вільні радикали діють на наш організм дуже погано, а антиоксиданти захищають наші клітини від них. Чим більше цих антиоксидантів, тим сильніше захист нашого організму. Одна чашка кави містить близько 1000 мг антиоксидантів, а це становить ¼ денної норми. Антиоксиданти допомагають нам зберігати молодість і красу, особливо, при дотриманні активного способу життя.

Учені також прийшли до висновку, що кількість антиоксидантів збільшується при легкого ступеня обсмажування кавових зерен і зменшується при сильної ступеня зажаренности, так як вони мають властивість розпадатися при великій температурі. Доведено, що з часом зелені зерна кави втрачають свої позитивні властивості оздоровлювати наш організм.

Вживання кави знижує ризик розвитку деяких захворювань. Доведено, що регулярне вживання натуральної кави знижує ризик розвитку раку печінки, цукрового діабету, цирозу печінки, хвороби Альцгеймера. Кава допомагає і для профілактики хвороби Паркінсона, жінкам з цією метою вистачає звичайного вживання напою, а чоловікам потрібні великі дози. Крім того, кава позитивно впливає на травну й імунну системи. Цей смачний напій сприяє виділенню шлункового соку, що допомагає кращому засвоєнню їжі. Якщо ви будете пити каву без цукру, то зможете захистити свої зуби від карієсу. Це відбувається завдяки тому, що кава надає профілактичну дію і ефективно захищає порожнину рота від різних бактерій.
Корисні властивості кави, включаючи наукові факти

Слово дієтологам

Дієтологи стверджують, що кава також покращують роботу нирок, позитивно впливає на роботу наших легенів і зменшує частоту нападів астми. Цьому є наукове доказ, з допомогою якого можна розрахувати потрібну кількість випивається в день кави, щоб зменшити частоту нападів. Вчені кажуть, що оптимальною кількістю є 3 чашки в день.

Користь в каві ще полягає в тому, що він допомагає зберігати дівчатам свою фігуру і не набирати зайві кілограми. Існує велика кількість кавових дієт, які допомагають жінкам повернути струнку фігуру. Це обумовлюється здатністю посилювати метаболізм кофеїну, що й допомагає спалювати жири. Фізичні вправи ще більше підвищують термогенний ефект кофеїну, тому рекомендується випивати чашку кави перед тренуваннями. Це допомагає зменшити м’язовий біль.

Крім того, кава здатна знизити шкоду від куріння. Доведено, що у курців ризик виникнення раку сечового міхура підвищений у 7 разів, а кава знижує його до 3 разів.

Кава підвищує ефективність антибіотиків, посилюючи згубну дію стафілокок в 4 рази, а на синьогнійну паличку — в 2 рази.
Корисні властивості кави, включаючи наукові факти

Наукові факти

1.В Гарвардському коледжі провели десятирічне дослідження за участю понад 86 тисяч осіб, яке підтверджує, що жінки, які випивають в день не менше двох чашок кави, значно менше схильні до депресії, самогубства і гіпертонії.

2.Дослідження в Італії виявило, що дорослі люди, що регулярно вживають 2-3 чашки кави в день, страждають астмою на 25% рідше, ніж ті, хто уникає цього напою.

3.Японські і Американські дослідження довели, що ймовірність захворіти цирозом печінки на 80% нижче у тих, хто п’є щодня 3 чашки кави.

4.Гарвардський учений, проаналізувавши випадки виникнення раку товстої кишки, прийшов до висновку, що люди, які регулярно п’ють по 4-5 чашок кави, на 25% рідше хворіють, ніж ті, хто не п’є каву взагалі.

5.Ще одне багаторічне дослідження довело, що при вживанні 2 чашок кави щодня, на 40% знижується рис появи жовчних каменів у чоловічої частини населення.

6.У Гарварді провели 30 річне дослідження, в результаті якого було доведено, що кілька чашок кави в день на 500% знижують ризик розвитку хвороби Паркінсона.

7.За даними американського дослідження, 4 чашки кави в день знижують ризик розвитку подагри на 40%.

Всі ці докази, безсумнівно, підтверджують корисні властивості кави, але потрібно враховувати, що він має багато протипоказань і може завдати шкоди організму. Грунтуючись на стан свого здоров’я, кожна людина сама для себе вирішує, пити йому каву і в яких кількостях. Кава варто сприймати, як ліки, що допомагає при деяких захворюваннях, але має безліч побічних ефектів. У будь-якому випадку, зловживати ним не варто, краще приділити більше уваги правильному харчуванню та спорту.

Крім того, варто вживати лише якісний натуральний кава, так як корисні властивості має тільки такий. Робити це не рекомендується натщесерце, після занадто великого обіду і за кілька годин до сну. Не варто забувати і про позитивний вплив кави в якості косметичного засобу. З його допомогою можна швидко позбутися від целюліту, зміцнити свою шевелюру і повернути молодість шкірі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.