Корисна кава для здоров’я

Багато людей, яким подобається пити каву задаються питанням: чи корисний кави для здоров’я. Давайте подивимося, чим і як цей ароматний напій може принести користь людському організму.

Корисна кава для здоровя

Кава і печінка

Вважається, що кава захищає печінку. Справа в тому, що цей напій стимулює функції жовчного міхура, що зменшує ризик утворення каменів у жовчному міхурі. Крім того, люди, що п’ють каву, менше схильні до цирозу печінки. Є певний фермент, який при накопиченні в печінці погіршує її стан. А кава з кофеїном якраз є одним із способів підтримки низької концентрації цих ферментів.

Кава і хвороба Паркінсона

Кава зменшує ризик виникнення даного захворювання. Це неврологічне захворювання, викликане втратою нейронів, виникає у багатьох людей похилого віку. Однак кофеїн міститься в каві може знизити кількість втрачених нейронів. Як правило, перші симптоми хвороби Паркінсона виявляються до 50 років. Звичайно, кави не можна вважати єдиним помічником.

Кава і акліматизація

Якщо за родом роботи вам доводиться часто змінювати часові пояси або ви просто часто подорожуєте, то вам знайомі проблема вічно сонного стану. Не завжди є хоча б тиждень на те, щоб адаптувати свій біологічний ритм до місцевого часу. Тут допоможе чашечка кави. Можна трохи зменшити час сну, але швидкої увійти в новий ритм. Крім того, кава позитивно впливає на гідратацію організму, адже проблема зневоднення нерідко зустрічається у любителів далеких поїздок.

Кава і мозкова активність

Кава допомагає сконцентруватися. Для далекобійників кави найкращий помічник у боротьбі з втомою і сонливістю, ніж спілкування з напарником. Адже для напруженого трафіку на дорозі концентрація уваги обов’язковий атрибут. Також кава покращує мозкову активність, саме тому студенти активно його використовують при підготовці до іспитів.

Кава і обмін речовин

Кава позитивно впливає на обмін речовин, і разом з цим, надає сечогінний ефект. Однак сечогінний ефект кави викликає тільки у тих, хто тільки починає пити цей напій. На постійних прихильників дане твердження не поширюється. Якщо ви недавно пристрастилися до цього напою, обов’язково пийте достатню кількість води протягом дня, що становить приблизно 2 літри для кожного. Це важливо, якщо ви хочете уникнути втрату вологи організмом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.