Kopi Luwak – ексклюзивне кава з «родзинкою»

Kopi Luwak – ексклюзивне кава з «родзинкою»

Практичний кожен справжній кавовий гурман чув, а можливо і пробував знаменитий кави «Лювак». Ця кава має безліч назв, найбільш популярними є:

 • «найдорожчий»
 • «елітний»
 • «преміальний»
 • «звіриний напій»
 • «напій Богів» і т. д.

Де і як виробляють каву лювак

Kopi Luwak – ексклюзивне кава з «родзинкою»

Ця кава виробляється на Філіппінах, Індонезії, південної частини Індії. Головний виробник кави звірятко лювак, його ще називають мусанг. Цей милий маленький звір просто не уявляє життя без зрілих кавових ягід робусти. При поїданні кавових ягід, м’якоть перетравлюється, а «не торкнуте» зерно виходить разом з фекаліями. Далі весь цінний вантаж збирається і відправляється на ретельне промивання, а після на природну сушку під палюче сонце. Хотілося б відразу відзначити, що зерна після всіх маніпуляцій не мають стороннього запаху. У шлунку мусангов присутній особливий фермент, завдяки якому у кави зникає властива йому гіркоту робусти, а натомість він набуває легкий кислуватий смак. Люваки по своїй натурі хижаки, тому крім фруктів і овочів їх картають курками. У денний час вони ведуть млявий спосіб життя, найбільша активність припадає на вечірній і нічний час.

Виробничий процес

Виробництво кави лювак дуже важкий і дорогий процес. Збір зерна здійснюється 2 шляхами:

Kopi Luwak – ексклюзивне кава з «родзинкою»

Кава лювак, який виробляється в диких умовах, а не на фермі цінується набагато вище, але його практично нереально купити.

 • Звірків допускають на плантації, після чого збирають залишені ними фекалії.
 • Другий варіант – тварин відловлюють і розміщують на фермі.
 • Дивно те, що фермент в їх шлунках здатний вироблятися лише протягом 6 місяців в році. Виходить, що пальмових куниць (ще одна назва цих тваринок) годують кавовими зернами тільки півроку, а решту часу їх раціон складають овочі, фрукти. Але в більшості випадків-досвідчені фермери виловлюють куниць тільки на сезон, а після чого відпускають. Це пов’язано з тим, що звірів не вигідно утримувати залишився. Мусанги розмножуються виключно на волі. Щодня кожен звір поїдає приблизно 1 кг ягід, потрібних зерен на виході виходить маленький обсяг і становить всього 50 грам. Ось з цієї причини кави копі лювак такий дороге задоволення. Ще однією родзинкою у виробництві є процес обжарювання самими різними способами. Досить популярний спосіб обсмажування зерен в солодкому сиропі. Готовий напій з таких зерен має розкішний смак і аромат.

  Легенда про Лювак

  Існує історія про те, як люди відкрили дивовижні якості кави. В одній фермерській родині сталося горе, милі звірята по імені цивенги (пальмові куниці) поїли весь урожай, який призначався на продаж. Сім’я фермера дуже страждала і не знала, як звести кінці з кінцями, поки хтось з них не виявив у фекаліях залишені цивенгами неперетравлені зерна кави. Від безвиході родині довелося зібрати залишені на плантаціях фекалії і переробити. Зібрані зерна як слід промили і піддали високотемпературної обжарке, після чого відвезли на базар і продали як звичайний кави. На подив для багатьох, в тому числі і для самої сім’ї стало те, що за кавою шикувалися черги, як виявилося напій мав просто божественний смак і аромат.

  Вартість задоволення Копі Лювак

  Kopi Luwak – ексклюзивне кава з «родзинкою»

  Ціна на каву сильно різняться, на плантаціях вартість 100 грам становить 16-20 доларів. У випадку з закупівлею оптом ціна варіює в межах 110 доларів за 1 кг. В Європі ціни на багато вище, так, наприклад, 1кг кави лювак – 400 доларів, а в розфасованому варіанті вартість 100 грам кави може доходити до «скажених сум» – 120 доларів. На упаковці зображений головний виробник кави – мусанг. Але в таких пачках зміст істинного кави «Лювак» становить не більше 5%, натомість вартість вельми прийнятна 6 доларів за 0,5 кг. Найчастіше каву лювак намагаються підробити через його дорожнечу і великого попиту. Беруть звичайні зерна кави і проводять спеціальну процедуру ферментації схожу з процесом травлення кавових ягід в шлунку мусанга. Але варто запевнити вас, що смак сильно різняться.

  Відео: Кава Лювак (Luwak): найдорожчий і смачний кави у світі

  Остерігайтеся підробки

  Найголовніше, що необхідно зрозуміти це те, що кава «Копі Лювак» доступний далеко не кожному. Виробництво кави здійснюється вручну і невеликими партіями, що, безумовно, позначається на ціні. Якщо у вашому магазині або де ще ви зустрінете кави «Лювак» вартістю менше 2900 рублів за 100 грам, то слід бути гранично уважним. Необхідно у продавця кави попросити поглянути на справжні документи, що підтверджують якість продукту.

  Смакові особливості і приготування

  Приготовлений напій має чудовий насичений аромат, який не схожий на звичайний кави. Аромат може змінюватися в залежності від раціону звірка. Гурмани «Копі Лювак» відзначають, що кава отриманий в диких умовах відрізняється від фермерського варіанти. В ароматі і смаку присутні нотки шоколаду, карамелі та безліч інших відтінків. Напій має досить тривалий приємний післясмак, що не скажеш про звичайний кави. Таке післясмак досягається за рахунок відсутності кислотності і гіркоти. Любителям еспресо слід знати, що напій виходить досить густий і насичений.

  Фахівці відзначають, що процедура приготування кави Лювак схожа зі звичайним кави. Його можна заварювати як в турці, краплинної кавоварки, так і у френч-пресі. Азія і Європа називають процес приготування в турці – «по-східному». У В’єтнамі каву готують інакше: беруть металеві стакани, на яких встановлені сито і прес, далі в кава заливається крутий окріп. Після чого напій настоюється деякий час і невеликими порціями прокапывается через сито. Без додавання цукру напій виходить більш м’який і не такий терпкий. Вживати напій можна з чим завгодно, зазвичай у нього додають кілька кубиків льоду. У жарких країна Лювак люблять пити в поєднанні з кухликом зеленого чаю.

  Каву фасують в інноваційні упаковки по 250, 500 і 1000 грам. Кожна пачка оснащена дегазационным клапаном. Випускають каву в 2 видах – мелений, в зернах. Також є красиві оригінальні подарункові набори в банках.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.