Колумбійський кава

Колумбійський кава (Cafe de Colombia) – це кава з високоякісним смаком, вирощений і оброблений в Колумбії. Колумбійський кава завоювала всесвітнє визнання і отримав захищене назва походження в 2007р. Головними споживачами колумбійського кави є США, Франція, Німеччина, Італія, Японія.

Історія появи кави в Колумбії досить суперечлива. За найбільш поширеною версією, насіння кави були завезені в країну мандрівником з Гайани.

Перше документальне свідчення наявності кави в Колумбії дано в книзі «The Orinoco Illustrated» 1730г. написана священиком Хосе Гумилья. У книзі він написав про каву в місії Святої Терези з Табахе. А в 1787 р. у звітах іспанським властям донесено про врожай кави на північному сході країни.

Вперше на експорт зелене кава з Колумбії було відправлено в 1835 р в кількості 2560 мішків.

Чималий внесок у поширення кави як культури, зробив священик Франсиско Ромеро, який в якості покарання за гріхи, зобов’язував парафіян міста Салазара де ла Пальмаса висаджувати кавові дерева.

У 19 столітті світова економіка швидко зростає, і Колумбія займає чималу частку на світовому ринку кави. Кава експортується в основному в США, як найбільшу країну споживач кави світі. В Європі, найбільшими імпортерами колумбійського кави стають Німеччина і Франція.

В кінці 19 століття вибухнув криза, яка сильно вплинула як на великих землевласників, так і кофепромышленников і став передумовою великих реформ в кавовій промисловості Колумбії. Починає зростати кількість дрібних виробників кави.

На початку 20 століття в Колумбії впроваджується нова економічна модель сільського господарства і починається освоєння нових земель в центрі, півночі і заході країни. Підтримка невеликих виробників кави, разом з новою економічною моделлю, дозволив західним областям країни стати локомотивом кавовій промисловості країни.

У наш час, під кавові плантації зайняті майже всі високогірні області країни, які забезпечують роботою понад півмільйона сімей.

З 2006 року, у зв’язку зі зміною клімату, як результат глобального потепління, виробництво колумбійського кави знизилося на 25%.

Колумбійський кава (Cafe de Colombia) маркується трикутним логотипом із зображенням з зображенням колумбійця Хуана Вальдез і його мула. Цей знак є сертифікатом якості і означає, що продукт пройшов контроль Національної Федерації Виробників Кави Колумбії.

Колумбійський кава

Хуан Вальдез – це не конкретна людина, а вигаданий персонаж, який представляє всіх колумбійських кофетерос і служить символом якості кави.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.