Колумбійський кава: його сорту і трохи історії

Колумбійський кава: його сорту і трохи історіїКолумбія по праву вважається світовим лідером з виробництва кави. Майже половина населення цієї країни зайнята його вирощуванням, транспортуванням і упаковкою. Вдалому кавового бізнесу супроводжують сприятливі умови клімату, оптимальне співвідношення тепла, вологи і сонячного кольору. Грунт схилів гір містить в собі багато корисних речовин, тому фермерам немає необхідності додатково її живити. Відповідна температура і достатня кількість тропічних дощів забезпечують регулярний кавовий урожай.

Вже більше 5 років тому Колумбійський кава заслужено став в один ряд з італійським пармезаном і французьким рокфором, ставши всесвітньо відомим продуктом. Статус «географічно захищеного назви» доводить, що географічні умови надають величезне значення на виробництво колумбійського кави. Особливо велику роль відіграють мікроклімат, характер грунту і висота над рівнем море.

Зміст:

  • Цікаві факти про колумбійському кави
  • Причини популярності колумбійського кави
  • Сорти колумбійського кофе
  • Відео рецепт

Колумбійський кава: його сорту і трохи історії

Цікаві факти про колумбійському кави

Кава може рости на різних висотах, але якісним і ідеальним вважається лише той, що росте на висоті 1200 -1800 метрів над рівнем море, саме такими і є сорти, які ростуть в Колумбії. Грунт в цій сонячній країні варіює від піщаних до глинистих, вся вона є дуже родючою і містить велику кількість поживних речовин.

Колумбійський кава має неповторний смак з легкою приємною кислинкою і заворожуюче-чарівний аромат. Дуже часто це словосполучення використовують як синонім до хорошої кави. Цей м’який кавовий напій з чистим яскраво вираженим смаком і насиченим ароматом має величезну кількість шанувальників по всьому світу.

На даний момент кави в Колумбії вирощують переважно в маленьких господарствах, розмір яких ледь доходить до 2-х га. Невеликі ділянки плантацій дозволяють підтримувати розвиток сімейного бізнесу в сфері кавового виробництва. Найчастіше одні і ті ж люди збирають і обробляють урожай, що значно відбивається на якості кави.
Колумбійський кава: його сорту і трохи історії

Причини популярності колумбійського кави

Величезна популярність колумбійського кави нерозривно пов’язана із строгим контролем якості, який здійснює Національна Федерація кави. На сьогоднішній день частка колумбійського кави перевищує 13% всього об’єму кави, що надходить на світовий ринок.

Інспектори цієї федерації перевіряють абсолютно всі ферми, вивчають здоров’я дерев і стежать за тим, щоб всі кавові зерна оброблялися належним чином. Вони стежать за тим, щоб розмір, структура та колір зерен відповідали стандартам якості. Вони навіть перевіряють, чи правильно висушили кавові зерна. Для цього вони розрізають зерна у випадковому порядку.

Тільки після тотальної перевірки кави можна відправляти на експорт. Контролюється абсолютно все, від вирощування до упаковки. Зерна, залежно від розмірів, поділяють на дві категорії: сюпремо відрізняється – дуже великі і ексельсо – середні.

Ідеальний кави може вийти тільки з відповідних сортів. У Колумбії вирощують такі різновиди арабіки: Бурбон, Катурра, Марагоджип і Тіпіка, які є дуже якісними і цінуються у всьому світі.
Колумбійський кава: його сорту і трохи історії

Сорти колумбійського кофе

Самими популярними сортами, виробленими в Колумбії, є:

Богота – самий цінний сорт, який отримав свою назву на честь столиці Колумбії. Це свідчить про його високий статус. Кавова суміш Богота має легкий мигдальний смак без гіркоти і кислинки і дуже тонкий, але в той же час, інтенсивний аромат.

Коламбія Ексельсо – суміш відбірної арабіки, яка достойна найкращих відгуків. Завдяки ретельному відбору зерен, даний кава має багатий смак і чудовий аромат, а також ідеально поєднується з усіма іншими сортами. Найкращі ділянки високогірних плантацій відведені для вирощування кави. Справжні кавові фахівці зі всієї земної кулі відгукуються про цьому сорті лише позитивно.

Попайя Ексельсо – якісна кава з легкими нотками гіркоти, має досить густу консистенцію. Цінується він і за особливий аромат, який швидко розноситься по всьому приміщенню.

Наріньо – один з кращих сортів колумбійської арабіки, який п’ється і високо цінується у багатьох країнах світу. Він має благородний смак і ніжний приємний аромат.

Букараманга – сорт кави, яку вирощують на півночі гір Кордильєри. Кавові дерева ростуть тут поруч з банановими пальмами, в результаті чого, смак кави трохи віддає травами і включає легкі нотки гіркоти. Аромат у нього дуже особливий, вишуканий.

Меделлін, Вірменія і Манизалес є дуже цінними на всій нашій планеті. Вони високо цінуються за рахунок того, що всі етапи їх виробництва здійснюють вручну. Цим і зумовлюються прекрасні смакові і ароматичні характеристики цих видів.

Найвища якість колумбійського кави впливає і на його вартість. Але, справжні гурмани вважають, що це цілком заслужено.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.