Кофеїн, користь і шкоду.

Кофеїн, користь і шкоду.

У всіх розвинених країнах, такий напій як кава є дуже популярним. Він популярний, не тільки завдяки тому, що приємний на смак і має злегка приємну гіркоту, кава – як напій, що бадьорить, і активізує організм, пробуджуючи його, при цьому пригнічуючи тягу до сну.

Не всі люди, які вживають каву, знають про його склад. До складу кави входить така речовина, як кофеїн. В одній порції кави міститься близько 200 мг кофеїну. Вживаючи каву, слід знати користь і шкоду кофеїну, який він приносить організму.

Кофеїн з пуринового ряду, і є алколоидом. Він, як правило, міститься в листках різних дерев, таких як кавове дерево, дерево какао, гуаран. Також кофеїн міститься і в листах чайного дерева. Дерева і рослини, що містять кофеїн, таким чином, захищаються від комах, які люблять використовувати в їжу листя рослин. Кофеїн без домішок виглядає як кристалик без кольору, який має гіркий смак.

Кожен організм людини реагує на кофеїн по-різному. Одній людині буде потрібно мінімальна доза, для того щоб придушити сонливість, ну а іншому не вистачить і декількох чашок кави, для подолання втоми. Це залежить від багатьох факторів, а саме стать людини, його вік, стан здоров’я. Звичайно, високі дози кофеїну можу спровокувати виснаження нервових клітин і викликати стрибок артеріального тиску.

Організм молодої і здорової людини не сильно реагує на кофеїн в малих дозах, коли люди в літньому віці можуть відчути різницю до і після вживання кофеїну.

Існує спір, про те, що кава кофеїн не можна вживати людям з серцево-судинними захворюваннями, так як, кофеїн викликає почастішання пульсу, і підвищує артеріальний тиск. Безумовно, якщо вживати кофеїн в ненормальних дозах, набагато більше, ніж зазвичай, то такий підхід буде плачевним, навіть для здорового організму. Але в нинішньому столітті вчені довели, що нікотин в малих дозах дозволяє тренувати серцево-судинну систему за допомогою викликаних короткочасних коливань тиску.

Кофеїн у своєму роді, крім як збудника центральної нервової системи, є і антидепресантом. Дослідження показали, що той чоловік, який вживає кави в невеликих дозах, більше стійкий до стресів.

Кофеїн в малих дозах не шкідливий, більш того корисний, і перш ніж випити чергову чашку кави, слід згадати, що все добре в міру.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.