Китайська кава: цифри, бренди, погляд, специфіка

Китайська кава: цифри, бренди, погляд, специфікаЩе недавно китайська кава зовсім не був відомий на території Росії. Але, в даний час він досить поширений в нашій країні. Хоча цей напій більше відомий в США, так як оптовими партіями імпортується з Китаю саме в США.

Китай вже багато років практикується на вирощуванні кави, а останнім часом ця промисловість досить розширилася, так що і оптові поставки також збільшилися. Хоча самі китайці не часто п’ють такий напій, так як більша частина кавових зерен, вирощених в Китаї, продаються за океан.

Зміст:

  • Кава китайський в цифрах
  • Відомі бренди
  • Сучасний погляд на каву китайський
  • Специфіка китайського кави

Китайська кава: цифри, бренди, погляд, специфіка

Кава китайський в цифрах

YunnanHogoodCo. Ltd – це компанія, яка є головною діючою силою на ринку кави в Китаї. Дослідження компанії показали, що в США переправляється близько 240 тонн кави кожен місяць. Китай намагається вийти на перше місце на ринку кави.

На початок 2009 року YunnanHogoodCo. Ltd обробляла понад 5300 гектарів землі кавових плантацій. Зараз компанія досить залежна від іноземного капіталу, а також від контрактів на поставку кави іноземним компаніям. Ці іноземні компанії безпосередньо займаються кавовим бізнесом. Хоча зараз YunnanHogoodCo. Ltd поставила перед собою мету – позбутися по максимуму від цієї залежності і розвивати свій бренд.

Відомі бренди

Такі компанії як Nescafe, Maxim, Maxwell і Kraft закуповують свою сировину саме в Китаї. Так що, купуючи каву від цих виробників, ви п’єте виключно китайська кава. Дуже велика частина китайського кави переробляється на розчинну каву. Монстри кавовій індустрії закуповують китайська кава дуже великими партіями, так що для самих китайців кави практично не залишається. Таким чином, китайці намагаються розширювати свої кавові плантації, щоб кава також вистачало для свого населення.

Вперше кавові дерева були посаджені французькими місіонерами в кінці дев’ятнадцятого століття. Але, незважаючи на це, Юньанский кави мало кому відомий.

Китай довгий час був замкнутою країною, а також з-за того, що його місце розташування було досить важкодоступним, більше ста років китайська кава не експортувався. Вся продукція, вирощена на китайських плантаціях в Гімалаях, споживалася виключно їх населенням. Навіть ті деякі, які знали про китайському кави, не могли його скуштувати, а лише могли оцінити чуток.
Китайська кава: цифри, бренди, погляд, специфіка

Сучасний погляд на каву китайський

Зараз китайська кава продається дуже невеликими партіями. Що стосується смаку, то він досить м’який, з легкою гіркуватістю. Обсмажувати такої кави коштує до середньої обжарювання на дуже маленькому вогні. Коли почуєте перший тріск, трохи сповільнити смаження, а перед початком другого тріска, зовсім вимкнути, тобто закінчити обсмажування. Таким чином, виходить досить оригінальний смак, а також зберігаються індивідуальні якості цього сорту кави.

Більша частина китайського кава вирощується в провінції Юньнань, яка має спільні кордони з Бірмою. Якщо взяти кліматичні умови, то вони досить схожі на Колумбійські Анди. Плоди на деревах дуже довго дозрівають, тому виходять дуже твердими. Середньорічна температура в цій місцевості варіює від 17 до 20 градусів Цельсія. В той час, як кавові дерева цвітуть, в Юньанской регіоні проходить сезон дощів. Такий час цієї місцевості буває з травня по жовтень. Збір врожаю проводиться вручну. Після збору ягоди проходять вологу обробку, а потім сушаться на сонці. В основному в цьому регіоні вирощується така різновид кавових дерев як Катурра.

Звичайно, китайці розуміють, що якщо поставити бирку на банку MadeinChina, то такої кави не занадто дорого буде оцінений, як, наприклад, MountEverest, який вирощений в Непалі і більше розкручений. Саме тому, китайська кава, який вирощений в провінції Юньань, є найбільш недооціненою у світі.
Китайська кава: цифри, бренди, погляд, специфіка

Специфіка китайського кави

Китай – це крупно населена країна, яка, в основному, задовольняє свої потреби в каву за рахунок імпортних зелених кавових зерен. Хоча в Південній провінції цієї країни почали вирощувати досить стійкий сорт арабіки Катимор. Цей сорт кавового дерева, був вперше посаджений у Португалії в 1959 році. Що стосується урожайності, то цей сорт має високі показники врожайності і має досить раннє дозрівання.

Існує різновид Катимора – це Catimor T-8667, саджанці якого невисокі, а плоди великі, тому і зерна досить великі.

Така кавова лінія, як Catimor T-5269 є дуже витривалими і невибагливими до погодних умов.

Catimor T-5175 – кавова лінія, яка досить високопродуктивна і здорова, хоча в дуже високих або низьких висотах може мати проблеми.

У Китаї кава вирощується вже не перший рік, хоча в останнє десятиліття кавовий бізнес у цій країні набирає обертів і досить інтенсивно. Головними споживачами такої кави є великі компанії. Такі виробники зацікавлені в дешевій сировині, тим більше, що якість кавових зерен відносно висока. Таким чином, китайська кава, в основному, розходиться оптом і практично не залишається на батьківщині.

Провінція Юньнань вирощує каву з дуже багатим смаком і з низькою кислотністю. Часто китайський кави можна переплутати з кращими сортами індонезійського кави, так навіщо платити більше. Якість китайського кави просто ще не оцінений по достоїнству.

Китайці ж, завжди були чаелюбами, так що до 2005 року виробництво кави не мало великого впливу на економіку країни. Однак, з роками площі кавових плантацій постійно збільшується. Населення, яке зайняте в кавовій індустрії заробляє хороші гроші.

Існує думка, що частина експортованого китайського кави – це всього лише реекспорт кави, купленого в Танзанії. Але, це тільки вигадки, так як Тайвань має невеликі плантації, які вирощують каву тільки для споживання усередині країни.

Найбільшим покупцем кави Юньнань є Nescafe. Тільки в 2008 році ця компанія закупила близько 8000 тон китайського кави. Експорт кави в Китаї постійно збільшується, тому що це неминуче призведе до збільшення плантацій кави в Китаї.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.