Керамічна турка

Керамічна турка для кави користується великою популярністю не тільки у завзятих кавоманів, але і простих любителів цього благородного напою. У магазинах пропонують глиняні та керамічні турки, але як відомо глина і кераміка – це один матеріал. Так в чому ж відмінність турки з кераміки і глини?

Керамічні та глиняні турки. Відмінності.

Глиняна турка виготовляється з пористої обпаленої глини без глазурування, а керамічна має глазуроване покриття. Завдяки такій фінішній обробці, турка з кераміки не вбирає запахи, на відміну від глиняної. Тому в керамічному виробі можна варити каву різних сортів з будь-яким рецептами, не побоюючись, що запахи від попередніх напоїв зіпсують смак свіжого напою. Якщо ви любите експериментувати в рецептурі кави або час від часу змінювати способи приготування, насолоджуючись незамутненим смаком, то керамічна турка – ваш вибір. А якщо ви прихильник одного сорту кави і способу його приготування, то в цьому випадку краще обійтися виробом з глини.

Керамічна турка

Переваги варіння кави в турці з кераміки.

  • Чистий смак кави, без всяких домішок від попередніх рецептів приготування напою. Кераміка не адсорбує запах і смак.
  • Легкий догляд за керамічною джезвою. Вона легко миється, завдяки ідеально рівних поверхнях.
  • Керамічна турка екологічна, завдяки своїй біологічної та хімічної інертності.
  • Кава в ній повільніше остигає.

Недоліки турки.

  • Виріб з кераміки легко б’ється з-за своєї крихкості.
  • Гарячу керамічну турку не можна обполіскувати холодною водою. З-за швидкого перепаду температур вона може тріснути.
  • Джезва з цього матеріалу обійдеться дорожче металевих в 1.5-2 рази дорожче.

Особливості приготування кави в турці.

При приготуванні кави в турці потрібно враховувати, що її теплопровідність набагато нижче, ніж металевої (особливо мідної). Турка з кераміки повільно нагрівається і також повільно остигає. Цей фактор необхідно обов’язково враховувати, оскільки при знятті її з вогню, напій продовжує підніматися, і ви ризикуєте «упустити» кави. Знімати керамічну турку з плити необхідно ще до того, як піна підніметься до краю.

Для приготування кави на індукційній плиті слід використовувати спеціальний металевий адаптер, виготовлений у вигляді сталевого диска. Його потрібно покласти на конфорку індукційної плити, зверху поміщається турка. Купити такий адаптер можна в магазинах побутової техніки.

При належному поводженні і відході, керамічна турка прослужить довго, радуючи вас чистим смаком і ароматом приготованого в ній каву.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.