Каву в пакетиках: його види, якість, рейтинг

Каву в пакетиках: його види, якість, рейтингЩе в XIX столітті людям стало відомо таке нововведення, як розчинна кава в пакетику. Він являє собою зерна кавового дерева, оброблені спеціальним чином, що при додаванні окропу утворюють кавовий напій.

У світі побутує думка, що розчинну каву в пакетиках – це навіть не кава, а якась суміш незрозумілого якості, не схожа за смаком і ароматом на натуральний напій. У цьому твердженні, звичайно, є невелика частка правди, адже всім відомо, що користь і задоволення нам може принести тільки мелену каву високої якості. Незважаючи на погану репутацію кави в пакетиках, його п’є майже половина населення, пояснюючи це відсутністю часу.

Насправді, з появою таких пакетиків пропала необхідність купувати зерна, молоти їх, а потім ще й варити. Це дуже зручно, особливо для тих, хто дуже обмежений у часі, адже пакетик завжди можна взяти з собою, а на приготування йде менше хвилини. Приваблює і ціна продукту, адже кожен може дозволити собі витратити якихось 5-7 рублів.

З чого ж насправді полягає такої кави? Зараз його стали робити більш якісним, ніж це було раніше. А негативні чутки так і залишилися з того часу, коли в пакетиках перебував погано розчинний порошок без смаку і запаху.

Відомі виробники кладуть у пакетики справжній кави, який може бути сублимированным, гранульованим або порошковим. Відрізняються ці три види особливостями виробництва. Опитування споживачів і докази експертів показують, що кращим є перший вид.

Зміст:

  • Сублімована кава
  • Порошковий кави
  • Гранульований кави
  • 3 в 1
  • Перевірка якості кави в пакетиках
  • Шкідливі складові
  • Рейтинг кави в пакетиках
  • Відео

Каву в пакетиках: його види, якість, рейтинг

Сублімована кава

Останнім часом саме цей вид стали випускати все у великих кількостях. Його популярність пояснюється тим, що його виробляють з якісної арабіки, яка містить невелику кількість кофеїну. Цей Продукт створюють шляхом заморожування кавовій маси при низькій температурі і подальшого дроблення на дрібні шматочки. Цей спосіб досить витратний і тривалий, але саме він зберігає кавовий смак і аромат. Майте на увазі, що ціна на цей вид кави вище, ніж на інші. Тому не шукайте дешеві варіанти, щоб не потрапити на виріб.

Порошковий кави

При виготовленні порошкового кави його не заморожують, а обсмажують, вимочують в окропі, сушать, а потім перемелюють. В результаті цих процесів виходить порошок, який часто розбавляють різними злаковими, що робить його більш дешевим і менш якісним.

Гранульований кави

Щоб отримати гранульований порошок кави обдають гарячою парою, в результаті чого виходять невеликі грудочки. Ціна на цей продукт трохи вище, ніж на порошковий, але все ж таки нижче, ніж на сублімований.
Каву в пакетиках: його види, якість, рейтинг

3 в 1

Особливою популярністю користується кави 3 в 1, який, крім кавового порошку включає в себе цукор і вершки. Природно, вони там не можуть бути натуральними, так як при приготуванні вони відразу б згорнулися. Виробники додають в такі пакетики вершки, вироблені з пальмового або рослинного масла, молочний білок, стабілізатори, ароматизатори, емульгатори і регулятор кислотності. Якщо використовувати в невеликих кількостях, то особливої шкоди вони не принесуть, але при зловживанні можуть виникати різні проблеми, в тому числі і ожиріння.

При виборі цього виду кави потрібно вибирати не найдешевший вид і звертати увагу на те, що сам кави повинен бути написаний у складі на першому місці.

Перевірка якості кави в пакетиках

Насправді, перевірити якість розчинної кави в пакетиках дуже просто. Для цього треба купити і приготувати його. Якщо кава якісний, то він розчиниться повністю, ніякого осаду не залишиться. Процес розчинення в гарячій воді займає близько 13 секунд, у холодній – близько 40. Якщо на дні чашки щось залишиться, то це говорить про те, що в цьому кави присутні добавки. Таким чином, досвідченим шляхом ви можете визначити, який каву купувати, а який не варто.

Завжди треба уважно читати етикетку, на якій вказується склад продукту. У порошковий кави часто додають різні сурогати, про які виробник зобов’язаний сказати. Потрібно звертати увагу на міцність упаковки і чіткість написів. Літери повинні бути чіткими й не повинні зливатися.

Виробники, які дбають про своїх споживачів, роблять на пакетиках спеціальні насічки, які полегшують використання. Їх наявність також може говорити про якість продукту.

Підвівши підсумок вище сказаного, можемо зробити висновок, що розчинна кава пити можна, але тільки, якщо він сублімований і коштує досить дорого. Також варто відзначити, що, якщо зловживати цим напоєм, він може принести шкоди організму, як і будь-який інший.
Каву в пакетиках: його види, якість, рейтинг

Шкідливі складові

В пакетиках можуть бути такі складові, які завдають шкоди нашому організму. Тому треба вибирати той вид, де їх немає або кількість зведено до мінімуму.

Штучні ароматизатори – шкідливі компоненти, які додають у каву для додання йому запаху. Вони абсолютно не потрібні нашому організму, тому в якісному кави їх бути не повинно.

Аспартам (цукрозамінник Е951) – дуже сумнівний компонент, щодо шкоди якого давно вже ходять суперечки. Виробники стверджують, що він нешкідливий, проте, вчені говорять про зворотне.

Барвники – речовини, які додаються в напій для додання йому гарного кольору.

Стабілізатори – речовини, які допомагають поєднувати непоєднувані продукти.

Емульгатори – речовини, які дуже шкідливі і можуть викликати розлад шлунку. Використовують їх для того, щоб змішати в єдину суміш воду і жири.

Кожна людина може зменшити шкідливий вплив на свій організм цих шкідливих компонентів. Для цього треба запам’ятати прості правила і ніколи не пити каву натщесерце. Навіть не рекомендується пити його у вечірній час.

Рейтинг кави в пакетиках

Провівши дослідження, експерти збудували рейтинг розчинної кави в пакетиках. Перше місце зайняв французький сублімована кава CARTE NOIRE, який має повний гіркуватий смак і характерний аромат обсмажених зерен.

На другому місці опинився німецький сублімована кава JACOBS MONARCН. Він має повний гіркуватий смак і злегка терпкий присмак.

Далі йдуть кілька видів гранульованого кави NESCAFE, які вироблені в різних країнах, але мають однакову якість. Кава, вироблений в Індії, у Франції та Індонезії мають досить повний і злегка гіркуватий смак.

Гідне місце зайняв порошковий кави ЛПК, вироблений в Росії. Незважаючи на те, що зроблений він за дешевими технологіями, він відповідає всім стандартам якості.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.