Кавоварка ріжкового типу – все, що потрібно знати для правильного вибору

Кавоварка ріжкового типу  все, що потрібно знати для правильного вибору

Що може бути приємніше чашечки свіжоприготованого гарячого «еспрессо»? Або «капучіно» з ніжною збитої молочної пінкою? Якщо для вас це саме так, то, безсумнівно, має сенс стати володарем рожкової кавоварки. Адже приготувати такі популярні види кави ніяк не вийде з допомогою турки, а вже з краплинної кавоваркою тим більше. Для цих цілей потрібна більш серйозна конструкція. І дуже радує те, що ринок насичений широким асортиментом кавоварок ріжкового типу. А, значить, і вибрати є з чого. Як зробити це безпомилково, і що для цього треба знати – розглянемо далі.

Переваги ріжкових кавоварок і принцип їх роботи

Найбільш поширеним способом заварювання кави прийнято вважати простий метод – звичайна вода змішується з меленими кавовими зернами, ця суміш нагрівається до потрібної температури і вариться протягом певного часу. В більш простих і дешевих моделях кавоварок осад відстоюється, а в більш просунутих дорогих отцеживается спеціальної фільтраційної системою. Зовсім за іншим принципом працює кавоварка еспресо (ріжкова). У моделях з такою конструкцією в воду не кладеться мелену каву. Крізь нього з високим тиском пропускається пар. Насичуючись ароматом і смаком змелених зерен, цей гарячий пар в спеціальній камері конденсується і перетворюється в чудовий напій. Далі, можна розливати по чашках і насолоджуватися вишуканим смаком.

Кавоварка ріжкового типу  все, що потрібно знати для правильного вибору

 • Одним з переваг ріжкових кавоварок прийнято вважати відсутність кавової гущі або суспензії. А тому даний вид кави наповнює чашку безпосередньо самим напоєм, а не займає її частина гущею із залишків меленого кавового порошку.
 • Безсумнівним плюсом такого способу приготування є те, що абсолютно не втрачається оригінальний смак кави. Його вдається зберегти у повній мірі.
 • Ще одне достоїнство методу – швидкість, з якої готується кава. Зовсім не потрібно кип’ятити тривалий час воду з порошком з мелених кавових зерен. Зазвичай проходження пари і подальша конденсація займають мінімальний час (аж до лічених секунд).
 • Завдяки підвищеному тиску в процесі заварювання з мелених зерен забирається максимально можлива кількість смакових речовин. Знову ж тиск сприяє кращому екстрагування кавової субстанції (до 25% в порівнянні з типовими 15-18%). І це призводить до значного зменшення витрати кави (приблизно на третину).
 • Більшість любителів еспресо воліють кавоварки ріжкового типу за те, що відмітною ознакою приготованого в них кава є утворення ніжної кремової пінки.

Не дивно, що ріжкові кавоварки дуже затребувані серед людей, що цінують кожну хвилину дорогоцінного часу. Вони актуальні і для дому, і в офісі для якнайшвидшого отримання смачного і ароматного напою.

Критерії вибору домашньої рожкової кавоварки

Ця назва дана різновид кавоварок отримала за своєрідну форму трубок для закладки меленого кавового порошку. Виготовляються вони у вигляді спеціальних рожков з ручкою (або по-іншому холдерів). Головне їх призначення – забезпечення легкого і швидкого проходження пара. Ці самі ріжки пресуються темпером (різновид маточки). Виступаюча в робочому положенні ручка вважається головним зовнішнім ознакою кавоварок ріжкового типу.

На що слід звернути увагу при виборі?

1. Види ріжкових кавоварок

Існують дві принципові різновиди.

Кавоварка ріжкового типу  все, що потрібно знати для правильного вибору

 • Помпова ріжкова кавоварка . Даний вид кавоварок еспресо відрізняється тим, що в них вода в спеціальному резервуарі-бойлері швидко нагрівається до високої температури (95°С) і потім насосом під тиском в 15 бар, проходить крізь закладений в ріжок кави. Подібний метод проштовхування води під тиском через фільтр дозволяє взяти максимум містяться в ньому речовин і отримати найбільш ароматний напій. Потужність моделей з тиском в 15 бар варіюється в діапазоні від 1000 до 1700 Вт. Щоб приготувати одну чашку кави приладу досить приблизно половини хвилини.
 • Парова ріжкова кавоварка. Від помпових ці кавоварки відрізняються температурою нагріву, способом подачі і тиском води. В них вода гріється в герметично закритій ємності до 100°С для утворення пари. По досягненні необхідного тиску в резервуарі відбувається відкриття клапана і пар проганяється через мелену каву. На відміну від помпових моделей гарячий пар певною мірою «вбиває» кавовий аромат, але цей же сильно нагрітий пар забирає з мелених зерен більшу кількість кофеїну. Тому такий напій вважається більш «бадьорить». Тиск в парових кавоварках нижче ніж у помпових і становить 4 бари, потужність нижче (до 1000 Вт), а час для приготування однієї чашки приблизно 2 хвилини.
 • В плані ціни помпові моделі більш дорогі. Але при цьому є й ряд переваг над паровими, які часто нівелюють різницю в ціні.

  • Зручність у використанні.
  • Більш виражений смак і аромат готового кава.
  • Швидкість приготування.

  Помпові кавоварки зазвичай вибирають справжні гурмани віддають перевагу кращі сорти кави.

  2. Кількість і вид рожков

  Кавоварка ріжкового типу  все, що потрібно знати для правильного вибору

  Вибираючи кавоварку ріжкового типу обов’язково потрібно звертати увагу на її ріжок. Стандартні моделі для будинку зазвичай комплектуються єдиним таким елементом, що має на увазі можливість одночасного приготування не більше ніж 2 чашок кави. Для великої родини або офісу може бути актуальна модель з 2 ріжками.

  Відео: Кавоварка: яка підійде саме Вам?!

  Слід зупиняти вибір на кавоварках з металевим ріжком з нержавіючої сталі. Зазвичай він доповнюється таким же металевим фільтром, який дозволяє отримати в готовому еспресо ту саму ніжну кремову пінку горіхового кольору. Ріжок, виконаний з металу, прогрівається помітно краще. А, отже, кавовий смак вийде більш ароматним і насиченим, ніж у кавоварках з ріжками з пластмаси. В останніх кави відрізняється водянистостью і дивним кислуватим присмаком. Гарним доповненням буде наявність темпера. Оскільки для найкращого кінцевого результату кава має бути в ріжку утрамбованим і мати рівний шар зверху.

  3. Розмір контейнера для затоки води
  Ще один важливий фактор для вибору. Модифікації під тиск 4 бар обладнуються ємністю невеликого розміру (0,2-0,6 л). Місткість води для моделей на 15 бар може становити до 1,5 л. Ось тільки отримати більше 2 чашок з одного ріжка за цикл роботи не вийде. Непогано якщо кавоварка має знімним контейнером для води. Тоді спрощується процес його миття. Для встановленого всередину корпусу непрозорого резервуара буде актуальна індикація, яка підкаже про необхідність додавання води при її відсутності.

  4. Опція приготування капучіно
  Звичайно, процес створення капучино або кави латте в ріжкових кавоварках буде ручним. Важливо щоб був присутній капучинатор. В стандартному наборі більшості кавоварок ріжкового типу передбачається класичний варіант – капучинатор-паранелло. Його просто потрібно занурити в холодне молоко. При відкритті пари в чашці збивається густа молочна піна.

  5. Підтримка використання розфасованого кави (чалди)

  Здатність застосування такого виду кави досить серйозний фактор для вибору кращої кавоварки. Наявність такої опції допомагає помітно спростити процес отримання вдома або на роботі еспресо досить пристойної якості. Чалди – це зручна форма упаковки у вигляді порційно фасованого обсмаженої і меленого кава для одного заварювання (7 м). Спресований кавовий порошок знаходиться між двома фільтруючими паперовими шарами.

  Загальновизнаною у всьому світі є технологія для порційного виготовлення кави E. S. E. Для сумісних з цією технологією кавоварок використовуються чалди з відповідним їй позначенням. Кавоварки, адаптовані для роботи з порційній фасуванням, мають ряд переваг перед іншими.

 • Зручність та легкість отримання еспресо.
 • Легкий процес очищення.
 • Але не обійтися і без помітного мінуса – за наявність такої опції і за зручність доведеться заплатити більше.

  Відео: Delonghi EC680 ( ріжкова еспрессо кавоварка )

  6. Додаткова функціональність
  Стандартний набір функцій може бути розширений за рахунок різних доповнень.

  • Світлові індикатори про стан поточного процесу і наявності води в пристрої.
  • Захисні функції – автовиключення від перегріву і наявність парових клапанів, які служать для забезпечення безпеки використання і збільшення терміну роботи приладу.
  • Деякі моделі обладнані двома помпами, що забезпечує одночасне приготування і «еспрессо» і «капучіно».
  • Знімається лоток для збору крапель. Все що пролилося повз чашок виявляється в цьому резервуарі. Коли він знімний, догляд набагато легше (і за самою кавоваркою, і за навколишнім її простором).
  • Наявність кнопки «Стоп». Якщо щось пішло неправильно, в будь-який момент можливо перервати процес.
  • Роздвоєне сопло. Присутній практично у всіх моделях кавоварок ріжкового типу і забезпечує одночасне поповнення напоєм відразу двох чашок.
  • Підігрів молока і підтримання температури готової кави. Остиглий кави втрачає свій смак і аромат. Наявність даної функції дозволить забути про подібні проблеми.
  • Підігрів чашок. Функція, яка нечасто зустрічається у кавоварок еспресо, але, якщо в розглянутій моделі вона присутня – це дуже добре і правильно. Ось тільки й вартість такої кавоварки відразу ж стає вище. Якщо бажання платити більше не виникає, цілком реально підігріти чашку під гарячою водою або в СВЧ.

  Вибираючи ріжкову кавоварку, слід розуміти, що класичний еспресо реально отримати при тиску в 5-9 бар. Тому навряд чи виправдано придбання моделей з меншими показниками. А ось якщо виробник вказує тиск помпи у 15-19 бар, така кавоварка вміє готувати правильний еспресо.

  Можливі недоліки ріжкових кавоварок

  Загалом, наявність плюсів чи мінусів швидше актуально для порівняння деяких конкретних моделей. Для ріжкових кавоварок абсолютно коректно діє просте правило – чим вище ціна, тим якість краще. У більш дорогих моделях можна отримати кращий смак кави і можливість приготування різних його видів (капучіно, латте). Якісні дорогі ріжкові кавоварки практично не мають недоліків. Звичайно, не варто рівняти їх з кавовими машинами, які володіють величезною кількістю різних функцій і налаштувань. І не вимагають від користувача додаткових маніпуляцій і контролю.

  Основним недоліком більшості ріжкових кавоварок можна вважати відсутність вбудованої кавомолки і необхідність використання темпера для ущільнення кави в ріжку. Яким ще потрібно вміти правильно користуватися. Якщо порівняти з краплинними моделями, при всій простоті приготування вони сильно програють рожковим по смакових якостей і аромату готового кава.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.