Кавоварка гейзерного типу еспресо KAISERHOFF

Кавоварка гейзерного типу еспресо KAISERHOFF

До купівлі гейзерній кавоварки мене підштовхнув випадок: моя кава-машина перебувала в ремонті. В нашому регіоні не обходиться ні дня без кави (Ужгород знаходиться в 20 км від Угорського кордону, де давно кави є культом).

Мій вибір припав на гейзерную кавоварку еспресо Kaiserhoff ємністю 4 порції напою, як на тимчасовий варіант користування.

А вийшло, що ця кавоварка стала головним атрибутом у приготуванні кави. Моя кава-машина «замовкла» : на даний момент вона є частиною кухонного інтер’єру і використовується в тих рідкісних випадках, коли необхідно швидко приготувати велику кількість порцій кави. А справа в тому, що я і мої друзі, яких я пригощаю кави, помітили, що напій, зварений в гейзерній кавоварці, має аромат і смак краще, ніж зварена кава-машині.

Всі кавоварки гейзерного типу складаються з трьох ємностей, відокремлених один від одного:

 • Ємність для води , яка знаходиться в самій нижній частині;
 • Фильтрациионное відділення у вигляді воронки з трубкою для меленої кави;
 • Чаша з кришкою для готового напою, з зовні в нижній частині якої розташований фільтр-ситечко.

Принцип дії простий, вода в нижній ємності нагрівається і розширюється, проходить через відділення з меленою кавою і потрапляє в чашу з кришкою у вигляді готового напою.

На даний момент випускаються гейзерні кавоварки різних модифікацій, що відрізняються за матеріалом виготовлення і обсягом. В них можна готувати не тільки каву, але і чай або відвар трав. Крім використання кави середнього і крупного помелу, рекомендованого для кавоварок гейзерного типу, допускається також використання кавових капсул.

Весь процес приготування кави дуже простий:

 • Для початку в нижню ємність заливаємо чисту фільтровану воду до рівня запобіжного клапана;
 • У фільтраційне відділення поміщаємо бажано свіжого помелу кави, розрівнюємо, злегка ущільнюємо і вставляємо в нижню частину, заповнену водою;
 • Зверху щільно накручуємо верхню частину гейзерній кавоварки;
 • Поміщаємо кавоварку на газову плиту або керамічну поверхню.

Від потужності нагріву залежить швидкість приготування кави. Слід знати : чим менше потужність нагріву і, в результаті, більш тривалий процес варіння , тим міцніше і ароматні виходить напій. З верхньої чаші з кришкою кави не випливає навіть у тому випадку, якщо ви забудете вимкнути джерело нагріву : напій вирує і випаровується, внаслідок чого стає більш насиченим.

В даний час є великий вибір як ручних, так і електричних гейзерних кавоварок, але принцип роботи як у першому, так і в другому варіанті однаковий.

На даний момент, якщо б я стояла перед вибором моделі гейзерній кавоварки, то вибрала б кавоварку Bialetti Mukka Express Cappuccino. На такий кавоварці можна приготувати не тільки каву – еспрессо, але і кава – капучіно . Для приготування напою Капучіно у верхній частині кавоварки знаходиться помпа тиску з кнопкою, яка дозволяє перейти в режим приготування кава – капучіно.

У своїй кавоварці я варю каву наступним чином:

 • На кавомолці подрібнюю каву до середнього помелу безпосередньо перед приготуванням напою.
 • У фільтраційне відділення розміщую кави, 1/2 кавової ложечки кориці і зовсім маленьку щіпку повареної солі.
 • Кавоварку ставлю на газову плиту і коли в нижній чаші чую бурління, а значить вода закипіла, вогонь регулюю до мінімуму, щоб окріп по трубці проходив через відділення з меленою кавою повільно.
 • Кава виходить міцним і ,в поєднанні з корицею, особливо ароматним. Сіль підсилює смакові якості. До такого кавового напою, налитому в чашку, я часто додаю 1-2 чайних ложки рідких вершків.

  Іноді у верхню чашу розміщую 1 чайну ложку вершкового масла . Готову каву вирує і змішується з маслом. Це надає напою м’якість і особливий смак.

  Кавовий напій не можна залишати в чаші кавоварки, інакше він придбає металевий присмак. Залишився напій треба злити в скляну посуд і щільно закрити ще гарячим , щоб при охолодженні з парами не пішов весь яскравий аромат кави.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.