Кавомолка в побуті

Якщо задатися метою і провести опитування на тему «Як підбадьоритися вранці і протягом довгого робочого дня», то переважна більшість відповість – випити кави. Однак не кожен зуміє приготувати цей благородний напій так, щоб отримати справжнє задоволення . Що і говорити, справжні цінителі кави ніколи не стануть пити розчинну. Тим більше, мелену каву протягом короткого проміжку часу практично втрачає свій смак і запах. Виходить, що для того, щоб насолоджуватися воістину ароматним і смачним напоєм, краще його змолоти і відразу ж варити. А що зазвичай використовують для помелу? Кавомолку.

Ручні і електричні кавомолки

Людство давно відкрило для себе каву, відповідно історія кавомолки йде далеко в минуле – наші давні предки мололи каву в ступі, потім з допомогою жорен, і тільки коли кава потрапила в Європу, була винайдена кавомолка для ручного помелу. Деякі любителі кави користуються ними по сей день.

Ручна кавомолка меле зерна за принципом млини, тобто вони перемелюють жерновками, причому відстань між ними регулює розмір гранул. І нехай подрібнення зерен з використанням ручної кавомолки – процес більш трудомісткий по часу і сил, ніж з електричною, але зате можна контролювати процес помелу, а так само отримати естетичне задоволення від самого процесу. Для того, щоб вручну змолоти каву зазвичай потрібно до півгодини.

І все ж електричні кавомолки маю місце бути, і користуються великою популярністю серед любителів кави. Помел кави ставати простим і швидким. Кавомолки, що працюють від мережі, бувають жорнові й ножові. Останні ще називають ротаційної. Ножові кавомолки простіше використовувати, та й ціна у них досить демократична. Однак даний спосіб помелу не дозволяє отримати однорідну масу. Але приготування в турці цього і не вимагає. Для жерновых кофемолок характерно молоти каву до одержання однорідних гранул, що обов’язково якщо кава вариться в кавоварці. Тобто вибираючи кавомолку потрібно визначиться із способом, яким буде готуватися напій.

А принцип роботи кофемолок криється в самих назвах.

Так, ножова кавомолка смалывает кави з допомогою двох обертових ножів. А те, наскільки великими будуть гранули, залежить від часу помелу – чим більше часу приділити подрібнення, тим менше будуть гранули. Але зерна можуть обуглиться, якщо швидкість буде занадто високою, і це негативно позначиться на смакові якості напою. При виборі ножовий кавомолки потрібно враховувати потужність мотора і місткості ємності для засипання зерна. Для початку краще визначиться з місткістю, а для цього варто просто задуматися скільки людей буде пити каву? Якщо потрібна ємність побільше, то і мотор, відповідно, могутніше. Не варто забувати, що на чашку кави достатньо всього-навсього 7 грам мелених зерен.

Більш популярною і практичною є жорновий кавомолка. Працює вона за принципом ручний, тільки на електриці. Помел кави здійснюється двома дисками, як і в ручній кавомолці, і те відстань, що між ними, регулює крупність помелу. Зазвичай у такій кавомолці є 10-15 ступенів помелу. Перевага її в тому, що мелені зерна можна зберігати прямо в колбі, яка щільно закривається і дозволяє набагато довше зберігати аромат. Що вимагає уваги при виборі жерновий кавомолки? Безумовно,це матеріал, з якого зроблені диски. Краще, якщо вони будуть титановими.

Ну і, звичайно, як і будь-який товар, кавомолки також модернізуються, вдосконалюються різними додатковими функціями. Зараз на полицях магазинів стоять кавомолки з додатковими ножами для прискорення помелу, індикатором, який відключить машину, якщо перегріється або не дасть їй включиться, якщо кришка погано закрита, а спеціальний нахил чаши забезпечить більш рівномірне помел.

Вибір великий, на будь-який смак і гаманець. І все це для того, щоб справжні цінителі могли в будь-який час насолодитися чашкою гарячого натуральної кави.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.