Кава з В’єтнаму: особливості вирощування, бренди

В’єтнам — держава в тропіках Південно-Східної Азії. Клімат цих місць з теплим, вологим літом і теплою зимою як ніби спеціально призначений для вирощування кави.

Кава з Вєтнаму: особливості вирощування, бренди

Однак перші дерева з’явилися в цих землях тільки разом з французькими католицькими місіонерами. Тоді-то й почали вирощувати каву спочатку при монастирях, а ось в 1888 році вже з’явилася перша в’єтнамська кавова плантація в провінції Нге Ан. Незабаром вони з’явилися повсюдно, родючі ґрунти і клімат як не можна краще мали до цього.

Індустрія кави

Кавова індустрія В’єтнаму, незважаючи на свою коротку історію, високорозвинена. Країна є другим за величиною експортером цього продукту в світі і постачає більше мільйона тонн зерна в рік. Деревами засаджено близько 500 тисяч гектарів, для цього держави це величезні території.

Популярність кави з В’єтнаму зашкалює. Майже весь продукт (95%) йде на експорт, для країни це головна стаття доходу. Такий відсоток пояснюється тим, що самі в’єтнамці кави не люблять, вони п’ють чай (серед його представників особливо виділяється артишоковый і з лотосом).

Ідеальні природні умови зіграли головну роль для вирощування кавових дерев. Але не тільки з-за цього В’єтнам займає друге місце у світі з постачання зерен. Завдяки грамотної державної політики щодо розвитку цієї головної галузі економіки, до початку 2000-х років проведена дуже серйозна модернізація кавової промисловості.

Запрацювали нові підприємства по обжарке, помолу та фасування зерен, значно покращилась якість продукту. Сьогодні в’єтнамський кави з успіхом конкурує на світовому ринку, відповідаючи всім стандартам якості.

Унікальність підбадьорливого напою з В’єтнаму

В країні вирощують різні види кавових дерев, але головне місце займає робуста — близько 90%, вона не примхлива в вирощуванні і проста в обробці, а природні умови наділяє її унікальними смаковими якостями. В’єтнамська робуста — недорогий, але якісний продукт, відрізняється яскравим ароматом, високим вмістом кофеїну і насиченим смаком з домішкою гірчинки, а також особливою міцністю.

Не обійшли увагою виробники і арабіку з її ніжним смаком і благородним тонким ароматом. Цей вид кави більш дорогий, але займає невелику площу зростання, оскільки примхливий і його складно вирощувати в кліматі цієї країни. З-за цього в’єтнамської арабіці особливого значення не надають, в основному використовуючи як додатковий компонент в бленди.

Крім традиційних видів вирощують тут і эксельзу – вид, досить дорогою на ринку. Він отримав також назву «високий» просто тому, що висота самого дерева досягає 20 метрів. Його вирощування ускладнене тим, що потрібні хороші органічні грунту при великій вологості. Та й урожай непередбачуваний, оскільки плодоношення нестійке. Зате смак у нього відмінний. Він трохи нагадує арабіку, але при цьому має оригінальний аромат. Ось тому эксельза часто присутня в елітних купажах.

Крім цього, у всьому світі В’єтнам відомий виробництвом елітних сортів кавових зерен, як копі лювак і кулі.

В’єтнамський сорт кави кулі — це преміум клас, суміш відбірної арабіки та робусти. Виробляють його лише в провінції Дак Лак, причому зовсім мало. Весь процес проводиться тільки вручну. Цим і пояснюється ціна цього сорту на ринку. Ця кава дуже хороший своїм чудовим ароматом і міцністю. Смак у нього насичений з довгим приємним післясмаком.

Копі лювак — це, мабуть, самий ексклюзивний з усіх сортів кави. Кавові боби обробляються ферментами шлункового соку маленьких звіряток мусангов, що його поїдають. Потім зерна відмивають і сушать. В результаті отримують напій з незвичайним шоколадно-ванільним ароматом і солодкий карамельним присмаком.

Як і у будь-якої країни-виробника тут є свої традиційні способи приготування напою по-в’єтнамськи за допомогою спеціального прес-фільтра.

Популярні бренди країни

Серед знаменитих брендів в’єтнамської продукту виділяються кави Me Trang (Мо Транг) і КСС.

  • Компанія, що виготовляє бренд Me Trang, спочатку займалася виробництвом кавоварок, але зараз з успіхом випускає кава в зернах, мелена, розчинна. Це Me Trang з арабіки або винятково з робусти, а також всілякі купажі. Зерновий кави притаманний насичений збалансований маслянистий смак з легкою солодким і терпким ароматом.
  • В’єтнамська компанія КСС виробляє однойменний кави, в якому присутні тільки кращі сорти в’єтнамської робусти та арабіки в різних процентних поєднаннях. Напій з помірною фортецею і гармонійним смаком з приємною кислинкою і фруктовим післясмаком можна приготувати різними способами.

Якщо раптом при першому знайомстві кави з В’єтнаму не здивував, варто спробувати інший сорт і знайти той, що доставить справжнє задоволення від смаку і аромату.

фото: depositphotos.com/belchonock

Чи подобається Вам цей сорт?
Проголосуйте!

0 0

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.