Кава з цукром або кава без цукру: як краще пити каву?

Пити каву з цукром чи без нього, сперечаються вже давно. Любителі кави з цукром, так само як і прихильники вживання його без цукру, будуть до останнього відстоювати свою точку зору. Причому обидві сторони наводять малопереконливі аргументи. Так як же краще пити каву? Що кажуть вчені?

Кілька років тому група іспанських вчених з університету Барселони провела експеримент, в ході якого 40 учасників розділили на 2 групи: одна група пила каву з цукром, інша без цукру. Всі учасникам експерименту проводилася магнітно-резонансна томографія головного мозку після вживання напою. Виявилося, що у людей, що п’ють каву з цукром збільшувалася активність зон, відповідальних за увагу та функціонування робочої пам’яті.

Керівник експерименту професор Джозеф Серра Грабулоса зазначив, що «Поєднання кофеїну і глюкози покращує когнітивні здібності в умовах, коли людині потрібно підтримувати постійну увагу і використовувати максимум оперативної пам’яті. Ці речовини підсилюють ефективність роботи відділів мозку, відповідальних за ці робочі функції». Тобто суміш глюкози і кофеїну виступає потужним стимулятором діяльності мозку, людина відчуває приплив енергії і ставати більш сконцентрованим для вирішення розумових завдань.

Крім того, австралійські лікарі довели, що кава з цукром допомагає м’язам швидше відновити свій тонус після важких фізичних навантажень. Лікарями був проведений експеримент, в якому брали участь професійні спортсмени. Кожен з них випивав в день не менше 5 чашок кави з цукром. В ході дослідження з’ясувалося, що кофеїн сприяє швидкому засвоєнню глюкози м’язовими клітинами і швидше знімає м’язовий біль після навантажень.

Хоча, напевно, не так важливо з цукром ви п’єте каву чи ні. Головне – це правильне приготування і якісний кави. Як вам краще, так і пийте.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.