Кава Якобс (Jacobs): історія бренду

Кава Якобс (Jacobs): історія бренду

Кави торгової марки ” Якобз, легко пізнавані упаковки якого стоять на полицях будь-якого російського магазину, варто в Росії на одному з перших місць за рівнем продажів. В найширшому асортименті продуктів, що випускаються компанією Якобс – різні сорти розчинної, зернової і меленої кави, має різну ступінь фортеці і здатного задовольнити запити будь-якого споживача. Це відноситься і до різноманітності упаковки: вся продукція розфасовується виробником як особливі пакети, так і в банки зі скла.

Про історію бренду Якобс

Історія компанії налічує понад 120 років, почалася в далекому 1895 році, разом з відкриттям у Бремені магазинчика, який торгував різними сортами кави, чаю, шоколаду, смачних бісквітів і печива. Господарем магазинчика був Йоганн Якобс. Десятиліття потому майбутнім власником величезної імперії було створено перше в Бремені підприємство, на якому займалися обсмаженням зерен кави. Ще через два роки відбулася формальна реєстрація торгового бренду Jacobs Kaffee, вся продукція якої після цієї події почала продаватися в неповторній фірмовій упаковці, що має кодування 131/19 (загальноприйнятий ваговій стандарт) і зображення мішка, наповненого кави.

Кава Якобс (Jacobs): історія бренду

Перший магазин фірми Jacobs

Під час першої світової війни, протягом якої торгівля кавою перебувала під забороною, підприємство опинилося на краю загибелі. Якобс був змушений переключитися на продаж ходових продуктів харчування: торгував крупами і цукром. У 1920 році його зацікавили операції з цінними паперами. З закінченням війни потреба в кави різко зросла. За підтримки свого племінника Уолтера і завдяки його новаторської ідеї пропонувати роздрібним магазинам свежеобжаренные кавові зерна Йоганн Якобс швидко відродив компанію, не тільки повернувши їй колишній успіх, але і зумівши досягти нових рубежів. До 1934 році попит на продукцію компанії Jacobs Kaffee серед населення Бремена був настільки великий, що її засновник був змушений відкрити велике підприємство з обсмаження кави, на якому працювало не менше трьохсот працівників.

Кава Якобс (Jacobs): історія бренду

Так виглядала перша упаковка

Друга світова війна знову ледве не погубила підприємство, але його вдалося врятувати, а десятиліття опісля бренд Jacobs зайняв лідируючу позицію серед німецьких підприємств, що виробляють каву. Початок 60-х – час першого виходу компанії за кордону Німеччини та освоєння австрійського та швейцарського ринку. Пост вісімдесятирічного Йоганна зайняв його син Клаус, зайнявся відкриттям контор в цілому ряді держав Європи (поєднуючи цей процес з придбанням конкуруючих компаній). Через деякий час такий офіс був відкритий в Канаді.

Відео: Огляд кави Jacobs Veloure

В останнє десятиліття XX століття виробництво і сама марка Jacobs Monarch стали власністю компанії Крафт Фудс. Саме з цього часу упаковки з продукцією Jacobs Monarch придбали впізнавану зелене забарвлення. 1994 рік – час надходження перших партій розчинної кави цього бренду на російський ринок. 2012 рік – пора поділу компанії Крафт Фудс на кілька дочірніх підприємств, одне з яких – Монделез Інтернешнл – включало і бренд Якобс Монарх. Двома роками пізніше – у зв’язку зі злиттям кавових компаній – компанія Монделез Інтернешнл була об’єднана з виробництвом D. E. Master Blenders 1753. В результаті цього злиття рівно через рік з’явилася нова компанія – Jacobs Douwe Egberts, задавшаяся реалізацією грандіозної завдання: вийти на перше місце в світі по виробництву якісної кави. Асортимент продукції настільки широкий, що в змозі задовольнити запити найвимогливіших цінителів кави. Виробничі лінійки бренду випускають різні сорти сублімованої, зерновий, меленої, капсулированной кавової продукції і міксів 3 в 1. Ще більше розширює його продукція, що випускається суббрендами Якобс Велюр і Милликано.

Про російському виробнику кави Jacobs

Єдиним виробником кави якобс на території Росії є компанія Крафт Фудс. Перше підприємство, яке випускає кавові суміші і займається розфасовкою розчинної кави, було побудовано нею в 2000 році. Шістьма роками пізніше на території Ленінградської області компанія побудувала ще одне виробництво безперервного циклу. Під час виробничого процесу на даному заводі здійснюють:

 • обжарку зелених зерен;
 • екстракцію (витяжку) порошку;
 • сублімацію отриманого екстракту (складається з етапів глибокої заморозки з подальшою вакуумною сушкою).
 • Кава Якобс (Jacobs): історія бренду

  Висока якість продукції, тут продукції – результат впровадження передових технологій виробництва. На підприємстві проводиться розчинну каву найпопулярніших марок Якобс Монарх, Карт Нуар, Максим і Якобс Монарх Милликано. Крім цього на підприємстві здійснюють розфасовку порошкового та гранульованого продукту марок Максвелл Хаус і Якобс Арома, що надходить з підприємств, що знаходяться в Західній Європі.

  Про причини популярності кави якобс

  Продукція торгової марки ” Якобс Монарх, представлена зерновим, меленим і розчинною кавою, дає його істинним любителям можливість самостійного вибору. З’явилася на російському ринку півтора десятка років тому, марка кави якобс тут же придбала тут неймовірну популярність. Секрет успіху був простий і цілком очікуємо: компанія Jacobs постачала продукцію хорошої якості, відрізняється відмінними вкусоароматическими властивостями і відносно невисокою ціною. Протягом досить тривалого часу росіянам поставлявся тільки розчинна продукт цього бренду. У наші дні ситуація змінилася кардинально: на полицях російських супермаркетів продукція бренду Jacobs представлена в повному асортименті.

  Незважаючи на приналежність до середньої цінової категорії якість продукції торгової марки Jacobs відповідає досить високому рівню. Для виробництва купажів використовуються різні сорти відмінною арабіки. Щоб зберегти смак і аромат, виробник використовує різні види пакувальних матеріалів, расфасовывая кави або в пакетики-саше, або в м’які пакети, забезпечені застібкою, або в скляні банки.

  Про різноманітність асортименту

  Відео: Огляд на Каву Jacobs Espresso приготування Кавоварка Bosch

  Кава якобс, вироблений компанією Крафт Фудс, позиціонується виробниками як продукт, орієнтований на справжніх цінителів прекрасного напою, однак настільки амбітні заяви не цілком відповідають реальній дійсності. Всі марки розчинної, зернової і меленої кави бренду Jacobs справедливіше було б охарактеризувати як продукцію середньої якості. Враховуючи демократичність його цінової категорії та доступність для всіх верств населення, можна вважати його прекрасним продуктом для повсякденного вживання, але це не дає підстав рекламувати його як товар найвищої якості.

  Справедливості заради слід сказати, що поєднання демократичній вартості, смаку і якості робить каву торгового бренду якобс продуктом, цілком гідним уваги покупців. Маркетологи нашого часу впевнено відносять його до категорії продукції масового вжитку. Ще більшої популярності цього продукту сприяє постійна робота фахівців компанії над розширенням асортименту виробленого кави.

  • В товарну лінію розчинної сублімованого продукту входить: декофеїнізовану каву (містить невелику дозу кофеїну і втратив значну частину своїх ароматичних і смакових якостей), «зелений» якобс (класичний напій, званий так через колір його упаковки) і продукт з посиленим смаком (Intense), який є новинкою бренду.
  • Натуральна мелена кава Якобс Монарх представлений продуктами двох видів, що відрізняються різними варианами розфасовки. Класичний кави Якобс Монарх поміщається в пакет традиційної зеленої забарвлення. Упаковка, що містить марки кави Якобс Монарх Еспресо, пофарбована в чорний колір. Помел обох сортів настільки малий, що робить можливим заварювати його не тільки традиційним способом, але і прямо в кавовій чашці (саме так чинять багато любителів цього напою).
  • Кава Якобс Монарх Милликано є унікальним продуктом, кожна розчинна гранула якого містить мелену каву надтонкого помелу, додає напою запах і смак натуральних зерен та зручності кави розчинної.
  • Стіки «Якобз 3 в 1», що містять миксовый продукт, мають три види: з міцним смаком (Intense), з більш м’яким смаком (Latte) і класичної фортеці (Original).
  • Окрім щойно перелічених сортів бренд якобс має по одному сорту меленої та зернової кави. Кава якобс в зернах являє собою купаж конголезької робусти та арабіки, що мають різну ступінь обжарювання. Єдиним недоліком обох продуктів, що володіють збалансованим смаком, є нездатність тривалий час зберігати властивий їм аромат після розтину герметичної упаковки. Щоб цінний продукт не втратив своїх якостей за кілька днів, його слід одразу ж пересипати з неї в щільно закривається ємність.
  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.