Кава в зернах – корисні властивості. Чим корисний кави в зернах

Кава в зернах має певні корисні властивості, яких немає в розчинному порошку. При цьому благотворний вплив, який чиниться на організм натуральної кави досить різнобічний. Розглянемо, чим корисний кави в зернах.

Кава в зернах   корисні властивості. Чим корисний кави в зернах

Корисні властивості

Насамперед слід зазначити самий відомий позитивний ефект, за який напій цінуватися в першу чергу. Як ви вже здогадалися, мова йде про тонізуючий властивості організму. Це відбувається за рахунок кофеїну, який активізує мозковий кровообіг. Також кава здатна посилювати розумові процеси і збільшувати фізичну працездатність. Однак це правдиво тільки для області логічного мислення.

Ще кава має сприятливий вплив на психічне здоров’я людини, підвищуючи стійкість до апатії, стресів і депресій. Якщо говорити про лікування і профілактики різноманітних захворювань, то користь кави тут дуже цінна. Всього пара чашок напою, приготованого з кавових зерен зменшують ризик утворення раку підшлункової залози, печінки, прямої і товстої кишки.

Кава і хвороби

Кава знижує ймовірність виникнення гіпертензії, інфаркту, астми, атеросклерозу, алкогольного цирозу печінки, цукрового діабету другого типу, подагри, гіперхолестеринемії, хвороби Альцгеймера, мігрені. Крім цього кавовий напій зменшує ймовірність захворіти хворобою Паркінсона, при цьому жінки повинні вживати каву досить помірно, а чоловіки, можуть дозволити собі підвищені дози.

Кава сприятливо впливає на репродуктивну функцію чоловіків, збільшуючи рухливість сперматозоїдів. Кава позитивно впливає на імунну систему, покращує роботу нирок, активізують обмін речовин, покращує кровопостачання органів, підвищує витривалість і допомагає затримувати калій в організмі.

Вважається також, що кава захищає зуби від карієсу, за умови, що напій п’ють без цукру.

Кава і медицина

Кофеїн активно використовується в медицині. Він застосовується в терапії при хворобах пригнічують центральну нервову систему. Наприклад, при отруєнні наркотиками і отрутами, серцево-судинної недостатності, спазмах судин, інфекційних захворюваннях. Кофеїн входить в такі фармацевтичні засоби як Пірамеїн, Новоцефальгін, Новомігрофен, Цитрамон, Аскафен та багатьох інших.

Але незважаючи на корисні властивості кави в зернах протипоказаний при наявності деяких захворювань. І абсолютно здоровим людям необхідно вживати напій помірно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.