Кава в капсулах. Переваги і недоліки капсульного кави

Кава в капсулах – це герметично упакована в невелику ємність (капсулу) порція натуральної кави. Для приготування кави з капсул потрібно капсульна кавоварка, призначена для приготування напою саме з такої фасування. В одній капсулі міститься 7-9 грам меленої кави, тобто на одну порцію напою. Одне із самих головних переваг даного виду кави – це швидкість приготування при збереженні всіх смакових і ароматичних якостей натурального продукту. Розчинна кава теж готується швидко, але порівнювати його органолептичні якості з зерновою кавою буде некоректно.

Прабатьком капсульного кави був мелену каву, фасоване в паперові пакетики, зразок пакетованого чаю. В середині минулого століття виробники порахували, що така упаковка буде затребувана споживачем, але прорахувалися. Любителі цього напою залишалися вірні традиційних способів приготування. Тим більше кави в пакетиках швидко втрачав свої смако-ароматичні якості. В 80х роках минулого століття винайшли кава в таблетках, який став користуватися певним успіхом. В 1986 році була утворена компанія «Nestle Nespresso SA» випустила на ринок перший порційний кави в герметичних капсулах, що завоював популярність спочатку в Італії, Швейцарії і Японії. Зоряний годину компанії настав у 1998 році, коли компанія укупі з випуском кави еспрессо в вакуумних капсулах з алюмінієвої фольги, провела масштабну піар акцію з просування даного виду кави. Сьогодні бренд «Nespresso» представлений вже в 60 країнах світу.

Зміст:

  • Приготування кави в капсулах
  • Переваги і недоліки кави в капсулах
  • Переваги капсульного кави
  • Недоліки кави в капсулах
  • Виробники кави капсульного
  • З цим читають:

до змісту ↑

Приготування кави в капсулах

Процес приготування дуже простий: ви просто ставите капсулу в кавоварку і натискаєте кнопку. Через ємність з кавою проходить гаряча вода під тиском і потрапляє в чашку. Через хвилину-іншу, порція ароматного гарячого напою готова. Причому вам не доводиться відміряти порцію для приготування в турці або будь-який інший кавоварці, все вже відміряно для вас виробником.

Кава в капсулах. Переваги і недоліки капсульного кави

Механізм капсульної кавоварки дозволяє рівномірно розподіляти окріп під тиском по всій ємності з меленою кавою, що сприяє максимальної екстракції кофеїну і ефірних олій за невеликий проміжок часу, і, відповідно, передачі насиченого смаку і аромату готового напою.

до змісту ↑

Переваги і недоліки кави в капсулах

до змісту ↑

Переваги капсульного кави

Капсульний кава володіє двома безперечними перевагами – повнота смаку натурального кави і швидкість приготування.

Завдяки вакуумній упаковці з алюмінієвої фольги, капсульний кави дуже довго зберігає свій смак і запах. Мелена кава у звичайній упаковці швидко втрачає свої властивості після її роздрукування, в той час як кава в капсулі розраховане всього на одну заварку і зберігає свої якості в повній мірі.

Швидкість приготування кави в капсулах порівнянна із швидкістю приготування розчинної кави — після натискання кнопки старту, ви вже через пару хвилин насолоджуєтеся чудовим напоєм.

Чистота готування – ще одна перевага кави в капсулах. Немає необхідності в частому миття фільтра та інших частин кавоварки. Використана упаковка просто викидається.

Середня ціна капсульної кавоварки нижче, ніж ціни на кавоварки для приготування кави класичним способом.

до змісту ↑

Недоліки кави в капсулах

Разом з плюсами, кава в капсулах має і недоліки – це неекономічність і не універсальність. Ціна кави в капсулах вище, ніж звичайного зернової кави, т. к. вартість кожної порції кави входить ціна вакуумної капсули.

Невисока універсальність полягає в тому, що компанії, що випускають капсулированный кави, орієнтують свою продукцію на використання кавоварок певного виробника. Наприклад, капсули від виробника Tassimo можна використовувати тільки в кавоварках Bosh.

до змісту ↑

Виробники кави капсульного

Основними виробниками капсульного кави в даний час є такі компанії:

  • Nespresso. Законодавець у світі капсульного кави. Випускає асортимент з 16 сортів кави, половина з яких – це кава еспресо. В асортименті є і кави без кофеїну.
  • Tassimo. Небагатий вибір кави компенсується випуском ще капсул для заварювання чаю, гарячого шоколаду.
  • Cremesso. В асортименті цього виробника 11 рецептів кави, серед яких є рецепти з прянощами і спеціями.
  • Nesсafe Dolce Gusto. Основна спеціалізація – це м’які рецепти кави та кавових коктейлів, серед яких є латте і латте макіато. В асортименті капсул присутні чай і какао.

Якщо ви вирішили купити капсульну кавоварку, то потрібно врахувати, що виробники цього виду кави настійно рекомендують використовувати свою продукцію тільки в рекомендованих ними апаратах. При купівлі уточніть, для якого виробника капсульного кави краще всього підійде купується кавоварка.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.