Кава в капсулах і як його приготувати

Кава в капсулах і як його приготуватиКава в капсулах – це кава, який представляє собою вакуумно-запаковані контейнери. У таких контейнерах зберігається більше аромату і смаку справжнього свіжого кави. Неважливо хто готує вам кави, професійний барист або звичайна людина, кава завжди виходить дуже смачним. Це є головна перевага кави в капсулах.

Кава в капсулах має дуже насичений і неповторний смак і аромат. Він не втрачає первісних властивостей, на відміну від меленої кави, який стає все менш ароматним після розкриття упаковки.

Зміст:

  • Як приготувати кави в капсулах
  • Як роблять в капсулах кави
  • Недоліки капсул
  • Основні види кави в капсулах
  • Відео рада

Кава в капсулах і як його приготувати

Як приготувати кави в капсулах

Щоб приготувати напій з такої кави, не знадобиться багато часу, лише одна хвилина. Також не потрібно відміряти якусь дозу кави, вона вже відміряно і запакована для зручного використання.

Якщо хочете приготувати каву в кавоварці, то потрібно просто кинути контейнер в неї, а після приготування не потрібно мити кавоварку, просто викинути залишки капсули.

Тим людям, які вміють економити, кава в капсулах дуже хороший варіант. Якщо встановити капсульну кавоварку у себе в офісі, то можна контролювати кількість випитої кави співробітниками.

У наш час виробники навчилися додавати в капсули різні добавки, що розширюють смакову лінійку.
Кава в капсулах і як його приготувати

Як роблять в капсулах кави

Сама капсула – це розфасований в фабричних умовах смажену мелену каву. Готуватися такої кави в спеціальних кавоварках. Через дно капсули потрапляє всередину вода під тиском, а через кришку вже готовий кавовий напій відводиться з місця приготування в чашку.

Щоб наповнити капсулу часто виробники використовують різні кавові суміші.

Почалося виробництво кави в капсулах з кава в таблетках. Ще в 1959 році вперше мелену каву спрессовывался в таблетки і упаковувався в паперові пакетики на подобі чайних. Такий метод фасування, спочатку був розрахований для застосування в офісах. Вже в 1989 році почали активно просувати кави в капсулах для використання в домашніх умовах. Найпопулярнішим стандартом серед кава в таблетках був E. S. E. Чому він був популярним? Тому що якість розчинної кави в цій таблетці було дуже хороший і стабільний. Головним недоліком вважається дуже велика ціна, порівняно з звичайним меленою кавою і досить маленький термін зберігання, навіть менше, ніж кава в зернах.

Проривом у капсульної індустрії кави був 1998 рік. Саме бренд Nespresso в цьому році випустив еспрессо в капсулах. Перші продажі капсульного кави були зроблені в Швейцарії. Компанією була проведена велика маркетингова компанія, щоб просунути як капсульний кави, так і кавомашини для його приготування. Ця кампанія зуміла винести продукцію Nespresso і в інші країни. Самим головним виробником кавомашин для капсульного кави вважається компанія Eugster/Frismag, саме вона робить найкраще кава-обладнання в світі.

Механізм кавоварки влаштований так, щоб рівномірно розподіляти гарячу воду по всій капсулі, що має форму циліндра. Такий метод дозволяє протікати всій екстракції еспресо по всьому об’єму меленої кави в капсулі. Крім того, мелену каву упаковується спочатку у фольгу, а потім вже в пластик, і все це відбуватиметься під вакуумом, щоб зберегти всі смакові й ароматичні якості свіжої кави. Це і відрізняє кави в капсулі від кава в таблетках. Кава в таблетках зберігається не дуже довго, а кава в капсулі вже має більший термін зберігання і якість кави від цього терміну не змінюється. Що стосується маси кави в капсулі, то вона варіюється від 5 до 7 грам, все залежить від виробника.

Достоїнства кави в капсулі є чистота місця приготування, з-за того, що в кавоварці залишається тільки залишки самої капсули, які варто тільки викинути, а сама кавоварка залишається чистою.

Стабільно якісна кожна чашка кави. Це відбувається з-за того, що кава в капсулі проводиться виключно механічним методом, без будь-яких втручань людини. Підвищена гігієна приготування, так як кава захищено оболонкою.
Кава в капсулах і як його приготувати

Недоліки капсул

Недоліками кави в капсулах, як вже говорилося, є висока ціна на капсули. Ще одним головним недоліком є прихильність капсули до місця приготування. Капсула одного типу може готуватися тільки в кавомашині певної системи капсул.

Основні види кави в капсулах

Наприклад, компанія Nescafe, виробляє в капсулах різні напої: еспресо, гарячий шоколад, капучино, латте зі смаком карамелі.

Кавова капсула – це пластиковий герметично упакований пакетик, в якому є точно я відміряв доза кави.

Наприклад, компанія Nespresso випускає кави в капсулах, кава всередині яких захищено спеціальною плівкою, щоб сам кави не контактував з алюмінієм. Капсули дозволяють відчути первозданний смак і аромат кавового напою, який приготовлений з зерен найвищої якості. Кава в капсулах приємно здивує навіть самого витонченого любителя кави.

Придбати каву Nespresso необхідно тільки тому, що він дуже високої якості, зберігає в собі свіжий смак і аромат кавових зерен. Також цей кави досить доступний в ціні.

Наприклад, кава Lavazza Blue Caffe Crema Dolce складається з преміум кави 100-відсоткової арабіки. Смак такого кави приємний, ароматний. Ще він відрізняється солодкуватим смаком лікеру і збалансованої пінкою. Цей кави особливий, бархатистий, зі стійким післясмаком і легкої золотистої пінкою.
Кава в капсулах і як його приготувати
Кава Espresso Delicatoтакже складається з арабіки преміум-класу. Арабіка в цій капсулі бразильського та індійського виробництва. Обжарювання кави середня. Смак злегка солодкуватий, бархатистий, м’який і має невелику кремову пінку.

Капсули Espresso Ricco – це вже суміш з бразильської арабіки та азійських робусти. Саме робуста дає деяку міцність напою, а також стійку кремову пінку. Обжарка такого кава темна, що робить каву злегка гірким. Для виробництва Espresso Ricco використовується спеціальна інноваційна система помелу, а також особливий процес приготування, що робить такий напій чудовим і зі стійким післясмаком.

Espresso Tierra – це кава в капсулах, який виготовлений з найкращої 100% арабіки, що вирощувалася на плантаціях Гондурасу, Перу і Колумбії. Espresso Tierra злегка кремовий, з солодкуватим смаком. Також ця кава має якусь фруктову кислинку і м’яку, ніжну пінку. Зерна для цього капсульного кави збираються виключно вручну і в дуже обмежених кількостях, тому і ціна на каву досить велика. Обжарка Espresso Tierra середня.

Lavazza Blue Intenso – це також суміш бразильської арабіки з Центральної Америки, яка становить 40%. Робуста в Lavazza Blue Intenso, яка становить 60 %, виробляється у Південній Азії. Робуста дає напою гіркоту, фортеця і щільну, густу пінку. Lavazza Blue Intenso має стійкий післясмак і глибокий шоколадний відтінок.

Щоб приготувати кави в капсулах, потрібно слідувати досить простої технології. Потрібно просто скористатися спеціальною кавоваркою і почекати 30 секунд, і ароматний кави готовий. Смак такого напою яскравий, що запам’ятовується, свіжий. Мелені кавові зерна якщо з’єднуються з киснем втрачають свої смакові і ароматичні якості, а у вакуумному циліндричному контейнері надовго зберігають свої властивості. Тим більше, що можна підібрати саме свій кави в капсулах, як за смаком, так і за ціною.

У наш час ринок може запропонувати алюмінієві капсули, капсули з харчового полімеру і комбіновані капсули. Що стосується харчового полімеру, то він нешкідливий для здоров’я і підходить для переробки, але він досить дорого коштує. А ось алюмінієві капсули дуже популярні, так як продаються за більш низькою ціною. Об’єднані капсули зустрічаються досить рідко, і поєднують як алюміній, так і харчової полімер.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.