Кава Робуста.

Робуста – це другий за поширеністю сорт кави. По смаковим і ароматичним якостям, кава робуста помітно поступається арабіці. Смак робусти більш грубий і специфічний. Кави із зерен цього сорту виходить водянистим і гірким, на відміну від густого кави арабіки, має ніжний і м’який смак. Кислуватий смак арабіки є приємним доповненням до смакових відчуттів. А гіркота робусти можна зменшити тільки при змішуванні з іншими сортами кави і при виготовленні розчинної кави. У виробництві розчинної кави найчастіше використовують саме робусту.

Тим не менш, своє друге місце цей сорт завоював з-за своєї особливої міцності. У ньому міститься до 2,5% кофеїну. Це властивість робусти просто незамінне при приготуванні різних кавових сумішей. Якщо змішати каву робуста з арабікою, то досить специфічний і грубий смак пом’якшується. Крім того, грубий смак робусти в кавових сумішах чудово підкреслює м’які смакові якості інших сортів кави. Хоча серед любителів кави знайдеться чимало людей, які чисту робусту саме за її фортеці.

Кава Робуста.

Кавове дерево робуста.

Якщо бути більш точним, то робуста – це вид кавового дерева, за назвою якого і називають його зерна. В диких умовах це дерево може досягати до 10 метрів. На кавових плантаціях робусту обрізають для формування невеликого деревця. Дерево робуста красиво виглядає – листя можуть бути великими, квіти мають рожевий колір, а плоди округлі, коричневих, сірих або зеленуватих тонах.

Кава Робуста.

Батьківщиною дерева є Африка. Однак, через свою невибагливість, робуста в даний час вирощується в багатьох країнах з тропічним кліматом. Сьогодні найбільший виробник робусти – В’єтнам, має найбільш оптимальні природні умови для вирощування цього сорту кави.

Дерево робуста менш вибагливо арабіки – йому не потрібні особливі вимоги до розташування плантації, складу грунту. Воно однаково добре переносить як посуху, так і перезволоження, стійке до сильних коливань температури і захворювань. Плантації робусти в основному розташовуються на рівнині і не особливо потребують такого догляду, як при вирощуванні інших видів кави. Взагалі, робуста росте в таких умовах, де арабіка просто загине. Враховуючи невеликі витрати при вирощуванні, а також з-за своїх смакових і ароматичних якостей, кава робуста недороге. Кількість врожаїв у рік залежить від клімату і розміщення кавовій плантації, а також від техніки культивування.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.