Кава Рістретто

Як стверджують італійці, є тільки три види еспресо лунго, еспрессо і рістретто. Хоча вони готуються з однакової кількості меленої кави і в одній кавомашині, смак у них сильно відрізняється. Секрет у тому, що об’єм води і час екстракції для приготування напоїв різні. Кава рістретто – 15-20мл при 15-20 секундах приготування еспрессо – 30-35мл при 25-30 секундах, лунго – 50-60мл при 60 секундах.

Кава рістретто (або короткий еспресо від іт. Рістретто – «обмежений») вбирає в себе самі легкі ароматні олії, саме ті, які й створюють смак і запах. За рахунок маленького об’єму води, буквально на пару ковтків, і короткого часу приготування, кава рістретто виходить з насиченим смаком і невеликою кількістю кофеїну.

Рецепт кави рістретто.

Інгредієнти для приготування рістретто з розрахунку на 1 порцію:

  • мелена кава середнього помелу – 9 м;
  • холодна вода – 20мл;
  • цукровий пісок за смаком.

Приготування та подача кави рістретто.

Рістретто готується в кавомашині протягом 15-20 секунд. Обсяг кави повинен вийти 15-20мл. Зверніть увагу, що кава рістретто відрізняється за зовнішнім виглядом від еспресо. Рістретто має більш щільну і високу пінку. Подається у невеликих чашках для еспрессо. До напою подається трохи холодної вода, яку прийнято випити безпосередньо перед вживанням кави, щоб освіжити смакові рецептори і в повній мірі насолодитися цим істинно італійським напоєм.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.