Кава рістретто рецепт приготування

Кава рістретто рецепт приготуванняРістретто – це кавовий напій, приготований в кавомашині за спеціальною технологією. Від еспрессо він відрізняється тим, що готується в меншому обсязі води і становить усього один-два ковтки. Рістретто більш міцний, густий і ароматний, але містить менше кофеїну, ніж еспресо.

Інгредієнти на 1 порцію рістретто:
7-9 гр свіжомеленої кави;
15-30 мл води.

Рецепт приготування рістретто

  • Якщо ви є власником професійної кавоварки з кавомолкою, то під бункер дозатора помістіть ріжок (холдер), або використовуйте мірну ложечку. Для рівномірного розподілу кави постукайте по холдеру тильною стороною зап’ястя.
  • Запрессуйте мелений кавові зерна – обіпріть холдер про робочий стіл і стисніть кави темпером. Злегка постукайте по рожку і знову запрессуйте.
  • Вставте холдер в групу кавоварки. Попередньо замочіть кави, включивши протоку води на 2-3 секунди. Завдяки цьому більш повно розкривається аромат і смак рістретто.
  • Увімкніть кавоварку і варити каву під тиском 9 бар протягом 15-20 секунд. Повинен вийде обсяг 15-30 мл

 

Рістретто готовий. Подавати його слід в маленькій кавовій чашці, без цукру, разом зі склянкою води. Для чого це робиться читайте в цій статті>> Може здатися, що кава рістретто містить велику дозу кофеїну і не дуже-то їм слід захоплюватися. Але насправді за перші 15 секунд екстракції кофеїн не встигає потрапити в чашку, а ось концентрація кавових ефірних масел навпаки досить висока. Саме завдяки їм каву рістретто володіє таким насиченим смаком і ароматом. Людина, що замовив цей вид еспресо, користується у бариста особливою повагою.

Рістретто дуже популярний в Італії і вважається “самим італійським” кави. Перекладається на російську мову як – міцний, густий, обмежений. П’ють його італійці не відходячи від барної стійки. Адже обсяг порції всього один – два ковтки, а чашечка, випита біля барної стійки коштує дешевше.

У Україні набирають популярність мобільні кав’ярні та магазини, що пропонують каву на винос. Дуже зручно взяти з собою каву в красивому паперовому стаканчику, випити його на свіжому повітрі, а для тари є вулична урна. До речі, з стаканчика можна зробити чарівного сніговика, читайте в цій статті>>

Будемо вдячні, якщо в коментарях ви поділитеся своєю думкою про цьому напої, розкажіть про досвід вживання його в різних країнах, наприклад на батьківщині рістретто – в Італії або напишете свій улюблений рецепт кави.

Повернутися до списку “Рецепти для кавоварок і кавомашин”

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.