Кава по-вірменськи

Кава по-вірменськи – напій з національним колоритом. У Вірменії більше віддають перевагу цього напою, ніж чаю. Якщо в будинку знаходиться гість, то йому в першу чергу подадуть чашку кави. На вірменській мові слово «сурч» означає кави, так само називається і готовий напій. Основний секрет приготування – це тонкий помел.

Класичний рецепт кави по-вірменськи.

Для приготування кави по цьому рецепту нам знадобляться наступні інгредієнти з розрахунку на 1 порцію напою:

  • мелена «в пил» кава – 1 чайна ложка;
  • цукор – 1 чайна ложка;
  • вірменський коньяк – на кінчику чайної ложки;
  • вода.

Приготування кави по-вірменськи 1 варіант.

У турку насипати мелену каву, цукровий пісок, додати коньяк і залити 1 кавовій чашкою води. Поставити на повільний вогонь. Не треба поспішати, як кажуть вірмени, кава повинен готуватися задумливо і неспішно. Довести каву до кипіння з утворенням пінки, але не кип’ятити. Справжня кава по-вірменськи повинен бути з пінкою. Налити в чашку і подавати. Справжня кава по-вірменськи повинен бути з пінкою.

Приготування кави по-вірменськи 2 варіант.

Змішати в сухому вигляді мелену каву і цукор, засипати в турку без води. Поставити на плиту, щоб підігріти суміш. Потім додати воду і коньяк. Коньяк в каву по-вірменськи додається в процесі варіння, а не тоді, коли напій готовий. Довести до кипіння з утворенням пінки і зняти з плити. Налити в чашку і подавати.

Рецепт палаючого кави по-вірменськи.

Даний рецепт більше підходить для чоловічої компанії з-за ефектного способу подачі напою. Для приготування палаючого кави нам знадобиться наступне:

  • вода – 0.2 літра;
  • мелена кава – 2 столові ложки;
  • цукор за смаком;
  • ром-1 столова ложка.

Приготування гарячого кава по-вірменськи.

Засипати в турку мелену каву, цукор і залити водою. Поставити на плиту, довести до кипіння, зняти з плити. Дати настоятися 3 хвилини і розлити по чашках. Ром налити в ополоник і підпалити. Гарячий ром порівну розлити по чашкам кави. Припустимо замінити ром абсентом, спиртом, коньяком.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.