Кава по-арабськи.

Кава по-арабськи, в ідеалі готують на розпеченому піску, ну а для його приготування у домашніх умовах доведеться обійтися кухонною плитою. Немає єдиного рецепту кава по-арабськи, але незалежно від того, якою б ви рецепт не вибрали, необхідно дотримати деякі умови. Для того, щоб напій вийшов смачним, необхідні певні сорти кави. Потрібен саме арабська кава, а не сорт арабіка. Зазвичай арабська кава продається в упаковці 500 гр. з додаванням кардамону, який надає особливий смак кава по-арабськи. І друге, перед приготуванням його потрібно потримати в холодильнику, а ще краще зберігати там його постійно.

Для приготування однієї порції кави потрібно 2 чайні ложки кави дрібного помелу, 4 зернятка кардамону (в тому випадку, якщо він не входить до складу купленого кави) і 200 мл води. Існує два найпоширеніших способи приготування кави.

Перший рецепт кави по-арабськи.

У турку насипають чайну ложку цукру і ставлять її на маленький вогонь. Як тільки цукор почне жовтіти, його заливають холодною водою. Після її закипання додають каву і кардамон. Як тільки почне підніматися піна, джезву знімають із вогню на кілька секунд, а потім знову підігрівають до підйому пінки. Не можна доводити до кип’ятіння. Кава, приготована за таким рецептом, виходить дуже міцним і солодким.

Другий рецепт кави по-арабськи.

В джезву кладуть каву і наливають холодну воду (можна додати цукор за бажанням). Турку ставлять на сильний вогонь, суміш перемішують. Тут головне – не відволікатися від плити, в той момент, коли на поверхні утворюється піна, джезву знімають із вогню і розкладають ложечкою пінку по чашках.

Вміст турки перемішують і знову ставлять на вогонь. Знову доводимо до моменту підйому піни і знову розкладаємо її по чашках. Цю процедуру робимо три рази. Вже перед останнім закипанням в каву по-арабськи потрібно додати кардамон.

Цукор, який використовується в процесі приготування кави по-арабськи, допомагає найбільш повно витягувати ароматні речовини з кави. А кардамон робить смак напою оригінальним з надзвичайно приємним ароматом.

Кава по-арабськи п’ють неквапливо, маленькими ковтками. За бажанням до кави можна подати східні солодощі – щербет, і рахат-лукум, фініки.

 

 

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.