Кава по-адмиральски: рецепт і тонкощі приготування

Кава по-адмиральски – ідеальне поєднання для любителів напою, що бадьорить і якісного міцного алкоголю. У технології приготування та інгредієнти немає нічого незвичайного, чого не можна сказати про спосіб вживання. Справа в тому, що співвідношення кави і коньяку в чашці величина змінна і частка алкоголю в процесі пиття постійно збільшується.

Кава по адмиральски: рецепт і тонкощі приготування

Особливості приготування

Тим, хто хоче побалувати себе справжнім смаком за традиційним рецептом, треба врахувати кілька моментів:

 • для вишуканого напою підійдуть тільки добірні інгредієнти – першосортний зернової кави і якісний коньяк (можна замінити на скотч або бренді);
 • молоти зерна треба безпосередньо перед приготуванням, слідкуючи, щоб помел був рівномірним;
 • фортеця кави не має великого значення, так що її можна регулювати за своїм смаком;
 • рецептура не передбачає додавання підсолоджувачів, але, якщо відчувається гіркота, можна додати пару шматочків коричневого цукру.

Треба враховувати, що «чашка» кави по-адмиральски в результаті виллється в чималу дозу алкоголю, від якої захмеліє навіть самий міцний чоловік. Тому дегустацію слід відкласти на другу половину дня, причому бажано вихідного.

Крім того, людям, що страждають від серцево-судинних захворювань, не рекомендується кавово-коньячне поєднання. Навіть невелика доза алкоголю розширює судини, тоді як кава навпаки звужує. З-за таких протилежних впливів на організм може піднятися тиск або порушитися серцевий ритм.

Рецепт

Інгредієнти:

 • 12 г мелених кавових зерен;
 • 100 мл води;
 • коньяк.

Як приготувати:

 1. В джезву засипати кавовий порошок, залити холодну воду.
 2. Нагрівати на маленькому вогні.
 3. Як тільки почала підніматися піна, прибрати джезву з плити. Дочекатися, поки піна опаде і знову поставити на вогонь. Повторити маніпуляцію ще 1-2 рази. З кожним наступним разом фортеця напою буде збільшуватися.
 4. Рідину процідити, перелити в чашку, додати 1 ч. л. коньяку. Базовий напій готовий. А далі по мірі пиття в чашку треба підливати коньяк. Частоту цієї дії кожен вибирає самостійно.

Контраст між гарячою кавою і охолодженим коньяком, на думку цінителів дозволяє повністю оцінити всю гаму смакових відчуттів. Але треба мати на увазі, що перепад температур негативно позначається на стані зубної емалі. Багато пані вважають за краще пити такий коктейль через трубочку.

Кава по-адмиральски припускає довгі задушевні бесіди з цікавим співрозмовником або ж занурення в приємні роздуми і спогади. Але все ж варто знати міру і не перевищувати розумні дози алкоголю.

фото: depositphotos.com/Sandralise

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.