Кава підвищує або знижує тиск

Напевно, ви досить часто чули від когось про те, що кава підвищує або знижує тиск, а як же насправді? Навколо цього ароматного напою виникло досить велика кількість міфів, давайте розглянемо, що до чого.

Кава підвищує або знижує тиск

Деякі міфи про каву

Існує міф про те, що від кави жовтіють зуби. Насправді колір зубів залежить від складу емалі, а не про те, як часто людина п’є каву, тому можна з точністю говорити про те, що кава не впливає на колір зубів. До речі, мавпи не п’ють каву, але зуби у них жовті.

Ще один міф про те, що після чашки кави ви не зможете заснути. Ще академіком Павловим було доведено, що вплив кофеїну на організм безпосередньо залежить від властивого людині темпераменту. Якщо деяких людей кава призводить до збудження, то інші, навпаки, впадають в сонний стан гальмування.

Можливо, ви також чули такий міф про каву, як те, що він викликає різні захворювання. Після проведення численних досліджень був зроблений висновок, що люди, які регулярно вживають каву (не зловживаючи їм) набагато рідше страждають від цілого ряду захворювань, в тому числі від раку товстого кишечника. швидше за все це пов’язано з тим, що вплив на організм кофеїну в якомусь сенсі схожий з фізичним навантаженням.

Ось ми і дійшли до міфу про підвищення артеріального тиску. Кава насправді впливає на артеріальний тиск, проте не довго і не так однозначно, як про це говорять. При зниженому тиску кави здатний підвищити його до нормального значення. Однак у більшості випадків нормально артеріальний тиск не підвищується від вживання цього напою. При цьому гіпертонікам пити каву не рекомендується, оскільки у них в організмі кава здатна вплинути на підтримання підвищеного тиску.

Про властивості кави

В сирому кавовому зерні міститься більше 2 тисяч різних мікроелементів: вуглеводи, мінеральні солі, жири, білки. Найбільш позитивним моментом впливу кави на організм – стимулюючі дію на короткочасну пам’ять і відчуття бадьорості після ранкової кави – все це заслуга кофеїну.

У кожному сорті кави кількість кофеїну відрізняється. Невеликі дози кофеїну підвищують розумову працездатність, рухову активність і зменшують втому. Великі дози кофеїну можуть призвести до виснаження нервових клітин. Приємно також і те, що кава майже не містить калорій, що робить його одним з дозволених напоїв в дієтах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.