Кава підвищує або знижує тиск?

Кава-дуже поширений напій і його вплив на організм досить добре вивчено. Вірніше буде сказати, вплив не напою як такого, а що містяться в ньому біологічно активних речовин. Основне з них – це кофеїн, який дуже активно стимулює нервову систему і кровотік, взбадривая весь організм в цілому.

Тоді закономірне питання: при стимуляції кровообігу, як буде себе вести артеріальний тиск? Або по іншому: кава підвищує або знижує тиск? Давайте пошукаємо відповідь на це питання.

Зміст:

 • Вплив кави на артеріальний тиск
 • Вживання кави при підвищеному тиску
 • Як кава впливає на тиск
 • З цим читають:

до змісту ↑

Вплив кави на артеріальний тиск

Вже давно доведено, що кава, так чи інакше, підвищує тиск. Міститься в ньому кофеїн при попаданні в кров викликає микроспазмы судин, внаслідок чого артеріальний тиск на деякий час підвищиться. До того ж, кофеїн стимулює виділення залозами гормонів адреналіну і кортизолу, які в свою чергу мають властивість збільшувати тиск. Таким чином, ми бачимо, що тимчасове підвищення артеріального тиску при вживанні кави – незаперечний факт медичний. Тим не менш, не варто лякатися і відмовлятися від улюбленого напою, т. к. незначне і короткочасне підвищення артеріального тиску під впливом кофеїну, залишається непоміченим для здорової людини. А ось для тих, хто страждає хронічним зниженим тиском (гіпотонією), чашка міцної чорної кави допоможе відчути себе значно краще.

до змісту ↑

Вживання кави при підвищеному тиску

Пити кава при хронічному підвищеному тиску (гіпертонії) можна, але дотримуючись кількох перевірених рекомендацій:

 • Не перевищувати щоденну дозу у кількості 2-3 чашок кави.
 • Пийте каву з додаванням молока.
 • Вживати каву, приготовану з натурального меленого зерна. З-за технологією приготування, розчинна кава містить значно більше кофеїну, ніж натуральний.

Найкраще проконсультуватися з лікарем, який точно скаже: чи можна пити каву при гіпертонії вашого типу.

Кава підвищує або знижує тиск?

до змісту ↑

Як кава впливає на тиск

Вплив кави на тиск буде залежати від того, який тиск буде у людини момент вживання.

 • При зниженому тиску, кава підніме його до нормального рівня і прибере симптоми гіпотонії (слабкість, сонливість, головний біль).
 • При тиску в межах норми у здорової людини (АД 120/80 – 130/85 мм рт.ст), вплив кави буде незначним у вигляді плавного і невеликого зросту.
 • При гіпертонії, кава не стільки підвищить тиск, скільки не дасть йому знизитися.
 • Треба зауважити, що при тривалому вживанні кави, його вплив на організм буде менш виражено, в людини виробляється імунітет, і вплив на артеріальний тиск буде непомітним.

  Сподіваємося, що в цій статті ви знайшли відповідь на питання: «кава знижує або підвищує тиск»?

  Сподобалася стаття? Поділись!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.